نسخه آزمایشی
Menu

فرماندار كرمانشاه:

۷۰۰ شعبه اخذ رای در شهرستان کرمانشاه دایر می‌شود


فرماندار کرمانشاه، برگزاری انتخابات در کشور را برنامه‌ای ملی، مهم و سرنوشت‌ساز دانست و گفت: برای جمع‌آوری آرای مردم این شهرستان حدود ۷۰۰ شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده‌ است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري و به نقل از خبرگزاري ایرنا كرمانشاه، «فضل‌الله رنجبر» روز سه‌شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا در شهرستان کرمانشاه، افزود: از این تعداد شعب اخذ رای ۴۵۹ شعبه ثابت و ۱۴ شعبه سایر برای کلانشهر کرمانشاه و حومه و مابقی در بخشداری شهرستان و سطح روستاها در نظر گرفته شده است.

وی همچنین از آموزش و پرورش شهرستان کرمانشاه به خاطر کمک به برگزاری انتخابات در مدارس تقدیر کرد و گفت: در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره مجلس شوراهای شهر و روستا ۳۰۹ شعبه اخذ رای در مدارس نواحی سه گانه شهرستان مستقر می‌شود.

رنجبر با بیان اینکه از هم اکنون باید زیرساخت‌ها و امکانات برگزاری انتخابات را فراهم کنیم از ادارات خواست تا هفته آینده نیروهای خود در راستای برگزاری و استقرار در پای صندوق های اخذ رای به فرمانداری معرفی کنند.

وي با اشاره به برگزاری الکترونیکی انتخابات از ادارات خواست بیشتر نیروهای فنی و متخصص در زمینه کار با رایانه به فرمانداری معرفی کنند تا روند آموزش آنان پای سیستم‌های اخذ رای الکترونیکی آسان و ساده‌تر پیش برود.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه در این دوره از برگزاری انتخابات دستگاه‌های احراز هویت در شعب اخذ رای مستقر می‌شود، گفت: دستگاه‌های احراز هویت به منظور جلوگیری از اخذ رای تکراری، بررسی سن قانونی و قید حیات افراد در شعبه‌های اخذ رای مستقر می‌شود.

رنجبر در ادامه از ادارات شهرستان خواست همه تلاش و امکانات خود را برای برگزاری انتخابات بسیج کنند و ابراز امیداوری کرد انتخابات با مشارکت بالای مردم برگزار شود.

ثبت نام نامزدهای شورای‌های روستا در حال برگزار است

رنجبر در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به ثبت نام کاندیداهای انتخابات شورای شهر در اسفندماه افزود: تایید صلاحیت نامزدهای شورای شهر کرمانشاه در حال بررسی است و هنوز اسامی نهایی کاندیدها معرفی نشده‌ است.

وي همچنین با بیان اینکه ثبت نام از داوطلبان شوراهای روستای شهرستان همزمان با سراسر کشور از ۱۶ فروردین ماه در حال انجام است، افزود: داوطلبان می توانند از طریق اپلیکیشن ها تلفن همراه، کافی نت ها سطح شهر، دفاتر پیشخوان از طریق سایت وزارت کشور و یا مراجعه به بخشداری ها ثبت نام کنند.

شهرستان کرمانشاه بیش از نیمی از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جای داده و دارای پنج بخشداری مرکزی، کوزران، ماهیدشت، بیلوار و سرفیروزآباد است.