نسخه آزمایشی
Menu

استاندار کرمانشاه:

دالاهو می تواند تبدیل به قطب گردشگری منطقه شود

   استاندار کرمانشاه با بیان اینکه دالاهو از پتانسیل های لازم برای تبدیل شدن به یک قطب گردشگری در منطقه برخوردار است، گفت: منطقه سیاحتی سراب کرند و باغات مجاور از یک پتانسیل بسیار مناسب گردشگری برخوردار هستند.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در حاشیه سفر یک روزه به شهرستان دالاهو اظهار داشت: برای فراهم کردن زیرساخت های لازم و تسهیل در روند دریافت مجوزهای سرمایه گذاری، به دنبال الحاق سراب کرند به حریم شهری هستیم.

وي گفت: برای حل مشکل آب شرب شهر کرند نیز در تلاش هستیم تا اعتبارات لازم برای خرید 2 دستگاه تصفیه آب را تامین و در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار دهیم.

مقام عالي استان  با بیان اینکه تعدادی از اهالی روستای زلزله زده زرده مایل به انتقال به محل تعیین شده جدید نیستند، افزود: مقرر شد بنیاد مسکن با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری اجازه دهد این افراد در همان محل قبلی، واحدهای خسارت دیده خویش را بازسازی کنند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: روند بازسازی دیگر واحدها نیز در محل جدیدی که جانمایی شده؛ طبق روال معمول در حال انجام است. همچنین مقرر شد جاده دسترسی روستا که در زلزله دچار آسیب شده نیز به شکل مناسبی ترمیم شود.

مهندس بازوند افزود: دامپروری یکی از پتانسیل های منطقه دالاهو است و در همین را راستا دولت وام های کم بهره مناسبی را در اختیار متقاضیان احداث واحدهای دامداری قرار دهد.

وی اظهار داشت: تاکنون کار بازسازی 11 هزار واحد دامی خسارت دیده به اتمام رسیده است و کار بازسازی 2 هزار واحد باقی مانده نیز در حال انجام است.

استاندار کرمانشاه با همراهی معاون عمرانی استاندار و در قالب یک سفر یک روزه از شهرستان دالاهو بازدید کرد. وی در این سفر از منطقه سیاحتی سراب کرند، تاسیسات آب و فاضلاب شهری، گاوداری صنعتی هلته، روستای زلزله زده زرده و همچنین اماکن زیارتی منطقه که در زلزله آسیب دیده بودند؛ بازدید کرد.