+ 0 -
ADAبازخواني يك خبر/ ساخت يادماني براي گراميداشت ياد و خاطره 621 جان باخته زلزله آبان 96 كرمانشاه


يادماني براي گراميداشت ياد و خاطره جان باختگان زلزله مهيب 7.3 ريشتري آبان 1396 و نكوداشت همدلي، همراهي، همدردي و مشاركت بي نظير مردم ايران اسلامي با حادثه ديدگان اين زلزله در سرپل ذهاب ساخته مي شود.

در اين يادمان نوشته اي نصب مي شود كه حاوي اطلاعاتي از اين زلزله مهيب و ويرانگر است و نشان مي دهد كه چگونه حمايت آحاد ملَت سربلند ايران اسلامي رفيق راه استقامت تاريخي مرزداران اين خطه شد و تمام اركان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، فرمايش ماندگار رهبر معظم انقلاب كه « از تهديد زلزله؛ فرصت و نعمت ساخته شود» را نصب العين قرار داده تا زندگي و مسكن مردم بنيادي نو بگيرد. پس از حضور رهبر انقلاب در جمع مردم داغدار مناطق زلزله زده، بارقه اي از اميد در دل مردم زنده شد، همه پاي كار آمدند، مسوولان ملي و استاني براي تسريع در بازسازي و بهبود شرايط مردم عزم خود را جزم كردند و دولت تدبير و اميد با 11 هزار ميليارد تومان هزينه براي بازسازي و خدمتگزاري ركوردهاي مناسبي برجاي گذاشت كه نويدبخش روزهاي خوب براي مرزنشينان شد.

گراميداشت اين واقعه دردناك و حادثه تلخ كه نمادي از همدلي، صبوري و اميد به زندگي محسوب مي شود؛ يادآور انسجام، وحدت و وفاق بي نظير مردم و دولت در كمك رساني، امدادرساني، بازسازي و تلاش براي بازگشت مردم به زندگي است. روزهايي كه سخت گذشت اما روايتگر رشادت، شجاعت، همدلي، همراهي، ازخودگذشتگي و ايثار هموطنان و نمادي از نوع دوستي شد. اين يادمان فرهنگي و تاريخي به بستري براي خلق روايتي ارزشمند تبديل مي شود و بر پايداري و مقاومت مرزنشينان غيور و دلير مي افزايد و در تاريخ سراسر افتخار ايران اسلامي عزيز و سربلند ماندگار و به يادگار مي ماند. يادماني براي بزرگداشت ياد و خاطره 621 هموطن جان باخته كه بخشي از هويت شهر سرپل­ذهاب خواهد شد...

با تلاش شبانه روزي، همت و غيرت مردم و مسوولين اميد به زندگي در مناطق زلزله زده برگشته و با بهره برداري از پروژه هاي عظيم و بزرگي چون سامانه گرمسيري اقدامي ماندگار براي رونق معيشت مرزنشينان با توسعه بخش كشاورزي صورت گرفته، تهديد زلزله به فرصتي براي شكوفايي منطقه تبديل شده و در قالب فرآيند بازسازي 130 هزار واحد مسكوني، آموزشي و... ركوردي بي نظير خلق شد، اين افتخار به يادگار ماند كه نظام هميشه و حتي لحظه اي مردم را تنها نگذاشت و دولت نيز در لبيك به توصيه هاي رهبر معظم انقلاب در بازسازي ركورد برجاي گذاشت و لحظه اي درنگ نكرد تا اين مردم با آرامش دوباره به زندگي برگردند و مقاوم و استوار مسير سربلندي كشور عزيزمان را ادامه دهند.

در چند روز اخير شاهد هستيم خبر احداث يادماني براي نكوداشت حماسه همدلي و همراهي مردمان ايران زمين و گراميداشت ياد و خاطره جانباختگان اين حادثه دردناك كه در بهمن ماه سال 1399 به صورت رسمي اعلام شد با شايعه پراكني در فضاي مجازي تحريف شده و خبر كذب و دروغ را منتشر مي كنند كه بي شك همگان آگاهي دارند اين دغدغه مندي دروغين نشان از بي اخلاقي رواج يافته است و اين افراد متأسفانه همه مرزهاي صداقت، راستگويي و انصاف را نيز جابجا كرده اند.  

عده اي دوباره با همان ادبيات سخيف، زننده و بي مايه با گفتاري سطحي و تُنك مايه در فضاي مجازي شايعه سازي مي كند و براي هويت يابي و جايگاه يابي شروع به توهين، تهمت و افترا به مسوولين نموده­اند كه مايه شرمساري است. اين افراد  همان كساني هستند كه آن زمان نيز در حين امدادرساني و كمك رساني با سخنان غرض آلوده و درشت گويي به جاي همدردي با مردم از ميدان تلاش و كوشش فرار كردند و با توهين به خدمتگزاران نظام و گروه هاي مردمي مروج تفرقه بودند و براي ايجاد يأس و نااميدي از هر حربه اي استفاده كردند. حال نيز دوباره به بهانه ساخت يادماني براي گراميداشت ياد و خاطره 621 هموطن جان باخته در زلزله با همان ادبيات زننده در فضاي مجازي جولان مي دهند و با بي ارزش كردن خدمات ارزنده نظام و دولت امروز پا را فراگذاشته و محتواي بي ادبانه منتشر مي كنند. اين افراد را به رعايت اخلاق و حركت در مدار انديشه و انسانيت دعوت مي كنيم كه در گفتمان رعايت ادب را داشته و فضاي نقد را به كلمات زشت آلوده نكنند و البته صدحيف كه برخي براين كوته فكران منعفت طلب نام رسانه گذاشته اند... از همه صاحب نظران، پيشكسوتان و اهالي قلم نيك انديش و پاك نهاد استان انتظار داريم با توجه به در پيش بودن روز خبرنگار و لزوم حفظ حرمت و عزت قلم با تمايز در گفتار، نوشتار و رفتار جايگاه مقدس رسانه را براي مردم عزيز تبيين، تشريح و معرفي كنند تا اين افراد ناآگاه تصور نكنند به سادگي مي توانند به قداست و جايگاه اخلاق و انديشه در ادبيات رسانه توهين كنند...

اميد زنده است و مرزنشينان بيدار و هوشيار...

28 تيرماه 1400

وحيد خسروي

مديركل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري كرمانشاه

 

سوابق خبر

http://www.ostan-ks.ir/77301اوقات شرعی
آب و هوا