نسخه آزمایشی
Menu
+ 0 -
ADA

استانداركرمانشاه:

اصلاح فرهنگ مصرف آب در جامعه بسيار مهم و ضروري است/ باید برای بارندگی‌های احتمالی آماده باشیم/ نباید اجازه دهيم كه نظم شهر توسط عده‌ای در فضای مجازی به هم بخورد


استاندار كرمانشاه گفت: در حال حاضر چهار هزار لیتر در ثانیه آب وارد شهر کرمانشاه می‌شود اما میزان مصرف شهر گاهی ۶۵۰۰ لیتر در ثانیه است لذا کم آبی شهر کرمانشاه دلایل متعددی دارد و بخشی از آن ناشی از هدر رفت آب شبکه است که شرکت آب و فاضلاب باید نسبت به حل آن اقدام کند و همچنين اطلاع رساني در خصوص اصلاح فرهنگ مصرف آب بسيار مهم و ضروري است.

به گزارش پايگاه اطلاع  رساني استانداري كرمانشاه؛ " هوشنگ بازوند" امروز سه شنبه "هوشنگ بازوند"در جلسه ستاد پيشگيري، هماهنگي و فرماندهي عمليات پاسخ به بحران استان كه با حضور اعضا در محل سالن شهداي دولت استانداري برگزار شد، اظهار داشت: در اين جلسه همه بايد با ارائه پيشنهاد و راهكار به موضوع حل مشكل كم آبي و قطعي آب در استان كمك و با اجراي طرح هاي ضربتي كوتاه مدت و بلندت در حل مشكل كم آبي برنامه هاي خود را دنبال كنيم.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: دستگاه‌های متولی آب به جای گلایه در جلسات بحران، باید پیشنهاد عملیاتی برای حل اضطراری مشکل تامین آب شرب شهرها و روستاهای استان ارائه دهند.

بازوند با اشاره به مشکل تامین آب شهر کرمانشاه نيز گفت: در حال حاضر چهار هزار لیتر در ثانیه آب وارد شهر کرمانشاه می‌شود اما میزان مصرف شهر گاهی ۶۵۰۰ لیتر در ثانیه است لذا کم آبی شهر کرمانشاه دلایل متعددی دارد و بخشی از آن ناشی از هدر رفت آب شبکه است که شرکت آب و فاضلاب باید نسبت به حل آن اقدام کند و همچنين بخش دیگری از هدر رفت آب ناشی از اضافه مصرف خانواده ها نسبت به سرانه مصرف استاندارد است.

مقام ارشد استان تاكيد كرد: راهکارهایی که می‌تواند در کوتاه مدت به صورت ضربتی مشکل تامین آب شهر کرمانشاه را حل کند، طرح اضطراری تصفیه‌خانه آب شهر کرمانشاه است كه باید نهایتا تا ۱۰ مرداد ماه وارد مدار بهره برداری شود.

وي با بيان اينكه با بهره‌برداری از این طرح، هزار لیتر در ثانیه آب از محل سد گاوشان به داخل شبکه شهر کرمانشاه وارد خواهد شد، اظهار داشت: از دادستانی مي خواهيم به شکایت‌های شرکت آب و فاضلاب از كساني که انشعابات غیرمجاز دارند و یا از آب شرب برای اراضی کشاورزی استفاده می‌کنند، رسیدگی فوری و ویژه نمايد.

استاندار كرمانشاه در بخش ديگري از سخنان خود اصلاح فرهنگ مصرف مردم را از طريق رسانه‌ها و صدا و سیما بسيار مهم عنوان كرد و بيان داشت: رسانه ها و صداوسيما همچون زمان مبارزه با كرونا كه بسيار خوب نقش ارزشمند خود را ايفا كردند در اين بحران هم لازم است كه در زمينه کاهش مصرف آب نسبت به اطلاع رسانی و اقناع سازي جامعه اقدام کنند.

نماينده عالي دولت در استان گفت: اميدواريم با انجام طرح هاي ضربتي و عملياتي و با همکاری بخش‌های مختلف ظرف یک یا دو ماه آینده از بحران کم آبی که با آن مواجه هستیم، عبور کنیم.

وي در ادامه همچنين درباره احتمال وقوع بارندگی شدید طی چند وقت آینده هشدار داد و از دستگاه‌های مختلف خواست آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

 وي تصريح كرد: احتمال دارد طی چند وقت آینده گرفتار بارندگی و سیلاب ناشی از آن شویم لذا لازم است اقداماتي صورت گیرد تا  گرفتار سیلاب احتمالی نشويم.

نماينده عالي دولت در استان با بيان اينكه دستگاه‌های مربوطه بايد نسبت به لایروبی رودخانه‌ها اقدام کنند، گفت: ضرورت دارد كه پاکسازی آبروها و مسیر پل‌ها نیز انجام شود تا شاهد تخریب و آسیب به پل‌ها نباشیم.

استاندار كرمانشاه تاكيد كرد: شهرداری‌ها نيز موظف هستند كه نسبت به ساماندهی محل عبور سیلاب در داخل شهر و خصوصا حاشیه شهرها اقدام کنند و چنانچه مشکلی در این زمینه رخ دهد، شهرداران باید پاسخگو باشند.

وي همچنين در اين جلسه از همکاری خوب شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق در بحران خاموشی‌ها قدردانی کرد و بيان داشت: اکنون بیش از دو هفته است که قطعی برق در بخش خانگی نداریم

به افراد فرصت طلب اجازه نمي دهيم هر اتفاقی را به کرمانشاه نسبت ‌دهند

استاندار كرمانشاه در ادامه تاكيد: به افراد فرصت طلب اجازه نمي دهيم هر اتفاقی که در گوشه‌ای از کشور می‌افتاد از جمله سنگ اندازی در روستا، درگیری  و حمله اراذل و اوباش و ... را  به کرمانشاه نسبت ‌دهند لذا از پلیس فتا مي خواهيم به اين موضوعات و کلیپ‌هایی که گاهی به اشتباه در فضای مجازی منتشر شده و آن را به استان و شهر کرمانشاه نسبت می‌دهند، رسيدگي فوري نمايد.

مقام عالي استان ادامه داد: هر اتفاقی که در گوشه‌ای از کشور می‌افتاد آن را  به کرمانشاه نسبت می‌دهند، در واقع  این موضوع باعث توهین به مردم  است که اجازه چنین کاری را به افراد فرصت طلب نمی‌دهیم لذا مشخص نیست عده‌ای از انتشار چنین کلیپ‌هایی چه سود و یا لذتی می‌برند لذا نباید اجازه دهيم كه نظم شهر توسط عده‌ای در فضای مجازی به هم بخورد.