نسخه آزمایشی
Menuمدیرکل دفتر بازرسی استانداری کرمانشاه: دستگاه‌های برتر خدمات‌رسان به مسافران نوروزی معرفی می‌شوند

 

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امورحقوقی استانداری کرمانشاه از معرفی دستگاه های برتر خدمات رسان به مسافران نوروزی پس از تعطیلات عید خبر داد.

 

 بهرام سلیمانی در نشست ستادخدمات سفر نوروز 97 استان به تشریح نقاط ضعف و قوت خدمات رسانی دستگاه های مختلف استان در نوروز 96 پرداخت و اظهار کرد: در نوروز سال گذشته دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دادند.

 

 وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که نه فقط در ایام نوروز بلکه در سایر روزهای سال در اماکن و نقاط گردشگری استان وجود دارد، کمبود آب شرب و سرویس های بهداشتی است.

 

 مدیرکل دفتر بازرسی و امورحقوقی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: همچنین فروش سوغات استان توسط دستفروشانی که بدون مجوز و بصورت پراکنده فعالیت می کنند و نیز عدم نظارت بهداشتی بر فعالیت آنان از جمله مشکلات سال گذشته بود که امسال باید برای رفع آن تدبیری اندیشیده شود.

 

 وی حضور چشمگیر متکدیان، تعداد اندک داروخانه ها و کلینیک های فعال، روشنایی نامناسب سطح شهر، عدم تکمیل رنگ آمیزی جداول و مرمت خیابان ها و جانمایی نامناسب سیاه چادرها در ورودی شهر را از جمله نقاط ضعف دستگاه های اجرایی عضو ستادخدمات سفر استان در نوروز 96 عنوان کرد.

 

 سلیمانی یادآورشد: در عین حال هماهنگی و تعامل بین دستگاه های عضو، اطلاع رسانی و تجهیز مناسب مدارس، استقبال گسترده گردشگران از نمایشگاه های صنایع دستی و سوغات، متمرکز شدن سیاه چادرها و تبلیغات مناسب از نقاط قوت نوروز 96 در کرمانشاه بود.

 

 وی اضافه کرد: در نوروز پیش رو باید تدابیری اندیشیده شود تا مساجد، زیارتگاه ها و حسینه های سطح استان جهت اقامه نماز مسافران و استفاده از سرویس بهداشتی آنها در ایام تعطیلات در  طول روز بصورت کامل باز باشند.

 

 مدیرکل دفتر بازرسی و امورحقوقی استانداری کرمانشاه افزود: تعزیرات برای جلوگیری از کم فروشی و گران فروشی مجتمع ها و رستوران ها باید بازرسی مستمر داشته باشد و در این بازرسی ها نیروی انتظامی نیز تیم تعزیرات را همراهی کند.

 

 وی برلزوم فعال بودن کشتارگاه ها در تعطیلات برای تامین گوشت مورد نیاز مسافران نوروزی هم تاکید کرد وافزود: برگزاری جلسات توجیهی برای متولیان اسکان، نصب کپسول های آتش نشانی در محل غرفه های گردشگری، شناسنامه دار کردن غرفه ها و تامین آب شرب در اماکن گردشگری، رفع کمبود سرویس های بهداشتی و فعال بودن مراکز درمانی از دیگر اقداماتی است که برای نوروز 97 باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: در پایان برنامه های نوروزی، پس از بازرسی و ارزیابی عملکرد، دستگاه های برتر شناسایی و به ستاد اجرایی استان معرفی می شوند./ایسنا