نسخه آزمایشیاقدامات انجام شده در راستای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا در سنقرو کلیایی


فرماندار سنقرو کلیایی گفت: به منظور پیشگیری از افزایش مبتلایان و قطع زنجیره ای ویروس در این شهرستان، علی رغم انجام اقدامات گسترده از سوی دستگاههای متولی امر، متاسفانه شاهد پیشرفت چشمگیر ابتلاء به ویروس در شهرستان هستیم.

  محمد ناصر معصومی زاده مهمترین اقدامات شهرستان در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا به شرح ذیل تشریح کرد.

1)     توزیع لوازم بهداشتی در شب قبل از انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در محل شعبه های اخذ رای.

2)     آماده باش بهداشتی در سطح شهرستان و تشکیل ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا و همچنین تشکیل جلسات شورای  بهداشت به منظور بررسی مسائل مرتبط با موضوع .

3)     برگزاری تعداد سه جلسه شورای تامین و بحث و بررسی موضوع با حضور رئیس محترم شبکه بهداشت و درمان و معاونین و کارشناسان ایشان.

4)     اجرای طرح بیمار یابی و غربالگری در راستای اجرای شدن مصوبات استانی.

5)     پیشگیری جدی از برگزاری مراسم های ختم و تجمعات، بویژه در سه هفته مانده به آخر سال در آرامستانها و مزار شهداء.

6)      اطلاع رسانی و هشدارهای گسترده از طریق شبکه های مجازی.

7)     برگزاری تعداد 7 جلسه ستاد مدیریت و پیشگیری با کرونا و ابلاغ  بیش از 50 مصوبه .

8)     کنترل 4 محور اصلی و مواصلاتی شهرستان و تب سنجی از مسافران

9)     اجرای طرح ترافیک در مناطق پرتردد شهر سنقر.

10) اجرای طرح زوج و فرد خودروها از درب منازل.

11) بکارگیری نیروهای جهادی و خیرین در امر ضد عفونی و گند زدایی معابر سطح شهر وروستا و تهیه و تولید لوازم بهداشتی و ضد عفونی سطوح

12) گند زدایی و تخلیه زباله های شهری  روزی 2 نوبت و گند زدایی مخازن زباله ها و تخلیه آنها.

13) مدیریت میدان دام و کنترل اجرای طرح ممنوعیت دام از سایر شهرستانها به شهر سنقر.

14) تعطیلی برخی از مراکز عمومی از جمله مرکز تعویض پلاک خودرو و...

15) تهیه نرم افزارهای اپلکیشن برای ارسال مایحتاج مردم از جمله نان به درب منازل.

16) ضد عفونی ناوگان حمل و نقل شهری ومعابر عمومی به صورت مستمر.

17) تهیه و ابلاغ دستور العمل ها و ابلاغیه های لازم به منظور همکاری سایر دستگاهها با شبکه بهداشت و درمان.

18) پلمپ نمودن بسیاری از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، داروخانه ها ، پمپ بنزین، خبازی ها، آرایشگاه زنانه و مردانه ، کلوپ بازی های کامپیوتری و ...که مسائل بهداشتی را رعایت نکرده اند.

19) به صدا در آمدن آژیر خطر در چند نوبت به منظور تشویق مردم جهت ماندن در منازل و هشدارهای لازم.

20) تعطیلی نماز جمعه و جماعات در مساجد سطح شهر و روستاها .

21) گند زدایی روستاها در چند نوبت.

22) تولید مواد ضد عفونی سطوح در شهرستان و تلاش برای جبران کمبود های لوازم بهداشتی از سوی خیرین ونهادهای مردم نهاد .

23) تشویق صنوف برای تعطیلی مغازه ها و پاساژها در سطح شهرستان .

24) مدیریت دستفروشان سطح شهرستان و رعایت فاصله جانبی  برای آنان

25) پیشنهاد برای تعطیلی ادارات و بانکها در هفته باقی مانده  روزهای آخر سال با توجه به شرایط شهرستان

همچنین مصوبات هشتمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا که با حضور مدیر کل سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه در محل شبکه بهداشت و درمان سنقرو کلیایی برگزار گردید به شرح ذیل می باشد.

اهتمام جدی و تمرکز عملیاتی و آگاه سازی مردم از خطرات شیوع ویروس کرونا در قالب تشکیل تعداد ۱۰ اکیپ سه نفره سیارمجهز به بلند گو با حضور نمایندگان ادارات ذیربط در مناطق شهری و روستایی در دستور کار ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا قرار گرفت.

محمد ناصر معصومی زاده  در هشتمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا با حضور مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه و سایر اعضاء ستاد تصمیمات این جلسه را به شرح ذیل تشریح کرد.

اعلام  به شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها به عنوان مدیران بحران و پدافند غیرعامل در خصوص توجیه مردم روستاها در خصوص اهمیت قطع زنجیره ویروس کرونا. نصب پلاکارد های هشدار در سطح شهر و محورهای مواصلاتی روستاها از طریق شهرداران و بخشداری های تابعه و همچنین مقرر گردید توسط هر کدام از مدیران ادارات و سازمان ها یک بنر با همین موضوع  با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان نصب شود. ارسال پیامک های هشدار از سوی مخابرات شهرستان و سپاه ناحیه سنقر با موضوع اطلاع رسانی دقیق ازخطرات شیوع و افزایش بیماری کرونا برای شهروندان سنقر و روستاها. ایجاد سامانه پاسخگویی تلفن گویا که یکی از مصوبات ششمین جلسه ستاد کرونا بود همواره مورد تاکید قرار گرفت و مقرر گردید شبکه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به ایجاد سامانه به منظور پاسخگویی به سوالات مردمی در رابطه با بیماری کرونا اقدام نماید. فعال نمودن شبکه های اجتماعی در فضای مجازی با هدف اطلاع رسانی و  اعلام هشدار و اقناع لازم در خصوص بیماری توسط روابط عمومی فرمانداری سنقروکلیایی، استفاده از بلندگوی مساجد و حسینیه ها در شهر و روستا با هدف اطلاع رسانی و اعلام هشدار به مردم از سوی سازمان تبلیغات اسلامی و اوقاف، اقدام لازم به منظور قطع زنجیره ویروس کرونا مقرر گردید مسیرهای منتهی به تفرجگاه ها در روستا و شهر توسط شهرداران و بخشداران تابعه با استفاده از ظرفیت های محلی به منظور پیشگیری از تجمع مردم. به منظور پیشگیری از تجمعات مردمی در بازار مقرر گردید از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت با استفاده از ظرفیت اصناف نسبت به تعطیلی پاساژ ها و مغازه هایی که در رابطه با تامین اقلام ضروری روزانه مردم ارتباط ندارند تعطیل گردند. در صورت قصور و عدم همکاری هرکدام از دهیاران و مسئولین ادارات، با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.اوقات شرعی
آب و هوا