نسخه آزمایشیفرماندار قصرشیرین: افزایش غیرمتعارف اجاره بهای مسکن خلاف قانون است


فرماندار قصرشیرین گفت: افزایش غیرمتعارف اجاره بهای مسکن خارج از دستورالعمل ابلاغی خلاف قانون است از این رو با مشاوران املاک متخلف برخورد خواهد شد.

مرادعلی تاتار روز سه شنبه در جلسه ای با حضور مشاوران املاک قصرشیرین افزود: براساس این دستورالعمل ابلاغی، شهرهای بزرگ ۲۵ درصد و شهرهای با یک میلیون جمعیت ۲۰ درصد و شهرهای کوچک ۱۵ درصد نرخ افزایش اجاره بها مسکن آن ها است از این رو باید مشاوران املاک از پذیرش قیمت های غیرمتعارف خودداری کنند.

وی اظهار داشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و همچنین اعمال فشارهای اقتصادی غربی ها علیه جمهوری اسلامی و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها در اثر کرونا و کاهش قدرت خرید مردم متاسفانه دلالان با ورود به بحث اجاره بها مسکن قیمت های نامتعارفی در این زمینه لحاظ کردند که شرایط خوبی برای مستاجران ایجاد نکرده و بر این اساس دولت و شخص رییس جمهوری با ورود به این موضوع دستورالعمل هایی به متولیان امر ابلاغ کرده است.

تاتار تصریح کرد: ما در این شهرستان در روزهای گذشته اقدام به برگزاری جلسات کردیم و با تشکیل تیم کارشناسان مرتبط با موضوع محلات شهر قصرشیرین به ۱۸ محل در ۲ قسمت تقسیم شده و نرخ قیمت ها براین اساس تنظیم و به مشاورین املاک شهرستان ابلاغ شده است.

تاتار گفت: هرگونه تنظیم قرارداد خارج از این قیمت ها خلاف قانون است و در صورت مشاهده تخلف پروانه کسب متخلفان باطل خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این ایام شیوع ویروس کرونا که زندگی مردم را تحت فشار قرار داده و با وجود مشکلات اقتصادی مردم نیاز است همه با هم افزایی و همدلی در راه کم کردن مشکلات کشور و مردم قدم برداریم.اوقات شرعی
آب و هوا