دالاهو ظرفیت های زیادی در زمینه کشاورزی و باغداری دارد

جلسه کارگروه اشتغال شهرستان دالاهو


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با اشاره به موقعیت خاص شهرستان دالاهو به ظرفیت های این منطقه در بخش های مختلف از جمله گردشگری، باغداری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: باید از این ظرفیت ها در راستای ایجاد اشتغال استفاده مطلوب کرد.

 

دالاهو ظرفیت های زیادی در زمینه کشاورزی و باغداری دارد

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با اشاره به موقعیت خاص شهرستان دالاهو به ظرفیت های این منطقه در بخش های مختلف از جمله گردشگری، باغداری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: باید از این ظرفیت ها در راستای ایجاد اشتغال استفاده مطلوب کرد.

 

 هدایت حاتمی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان دالاهو با موضوع بررسی طرح ها و پروژه های تولیدی و خدماتی این شهرستان در فرمانداری افزود: این شهرستان به دلیل اینکه بر سر راه اصلی عتبات عالیات و نیز مسیر اصلی منتهی به مرزهای خسروی، پرویزخان، تیله کوه و سومار قرار دارد قابلیت های فراوانی برای توسعه در زمینه های مختلف دارد.

او با تاکید بر شناسایی ظرفیت های این شهرستان به استفاده مطلوب از آنها تاکید کرد و گفت: از این رو ما از هرگونه سرمایه گذاری در این شهرستان به خصوص بر اساس قابلیت های این منطقه در مسائلی مانند مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی، بسته بندی محصولات باغی و کشاورزی، گردشگری و صنایع دستی و سایر موارد حمایت می کنیم.
وی به عزم جدی تیم مدیریتی استان برای کاهش نرخ بیکاری و پایین کشاندن استان کرمانشاه از رتبه یک بیکاری نیز اشاره کرد و افزود: سال97 سالی بود که بخش زیادی از توان خود را بر روی احیای واحدهای راکد و رفع موانع تولید گذاشتیم و نرخ بیکاری را اگر چه جزئی اما پایین آوردیم و امیدواریم با تحقق برنامه هایمان در سال98 و به بهره برداری رسیدن طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری در استان با رتبه یک بیکاری خداحافظی کنیم و استان را به سمت و سوی جایگاهی که شایسته و بایسته آن است برسانیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه، شعار سال را فرصت مناسبی برای رونق بخشیدن به وضعیت تولید استان عنوان کرد و گفت: سال97 مهمترین اولویت تیم مدیریتی استان برای کاهش بیکاری، رفع موانع تولید و حمایت از سرمایه گذاری بود و خوشبختانه ادامه برنامه های تیم اقتصادی استان برای سال 98 کاملاً با شعار سال که بسیار هوشمندانه هم انتخاب شد همسویی دارد و این عزم ما را برای رونق تولید در همه زمینه ها جدی تر کرده است.
حاتمی افزود: استاندار کرمانشاه هم تمام و کمال پای کار است و هر جایی لازم باشد به صورت جدی پیگیری می کند.
حاتمی اظهار داشت: دالاهو در زمینه های کشاورزی و باغداری از جمله نخود، زعفران و صنایع دستی از قطب های جدی استان و حتی کشور است و در زمینه گردشگری نیز به جهت آب و هوا و موقعیت خاص جغرافیایی و دارا بودن آثار باستانی متعدد زمینه رشد و توسعه دارد و ما هم از هرگونه سرمایه گذاری در این شهرستان حمایت می کنیم.
در پایان طرح ها و پروژه های این شهرستان با حضور صاحبان طرح مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و نسبت به رفع مشکلات آنها دستورات لازم صادر شد.

**
از ظرفیت سدها برای توسعه کشاورزی گهواره استفاده شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه همچنین در بازدید از چند طرح کشاورزی و دامپروری در بخش گهواره از حمایت دولت از طرح های مختلف با استفاده از ظرفیت های بومی خبر داد.
حاتمی گفت: منطقه گهواره از مناطق مهم و مستعد استان در زمینه کشاورزی و باغداری است و در بازدیدی که به همراه مدیران کل استان در حوزه های کشاورزی، شیلات و آب از سدهای این منطقه داشتیم قرار شد که در اولین جلسه کارگروه آب و کشاورزی، تخصیص آب از سدهای این منطقه را جهت آبی کردن زمین های کشاورزی روستاهای حاشیه این سدها و همچنین استفاده از پایاب این سدها برای اجرای طرح های پرورش ماهی را به تصویب برسانیم که این می تواند بخشی از اشتغال منطقه را حل کند.
وی به مشکلات این منطقه در زمینه جاده و آنتن دهی موبایل نیز اشاره کرد و افزود: با مدیران کل راه و نیز مخابرات مذاکراتی به عمل آمد و قرار شد که هفته بعد در این خصوص اقداماتی را در جهت رفع این مشکلات انجام دهند.
حاتمی در جمع مردم روستاهای بخش گهواره عنوان داشت: گهواره مستعد طرح های باغداری و گردشگری است و دولت از تمام طرح هایی که منجر به ایجاد اشتغال و درآمد شود حمایت خواهد کرد.

 

 فرماندار
اوقات شرعی
آب و هوا