۱۶ مرداد ۱۳۹۹
فرماندار دالاهو: پرسشگری الفبای کار خبرنگاران است.
فرماندار دالاهو: پرسشگری الفبای کار خبرنگاران است روز پنجشنبه شانزدهم مرداد ماه فرماندار دالاهو میزبان خبرنگاران شهرستان بود.در این نشست که در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید،معاونین سیاسی ،امنیتی و برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری نیز حضور داشتند. کرم محمدی فرماندار شهرستان دالاهو، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگاران شهید و به ویژه شهید محمود صارمی، مطالبی را بیان نمود که اهم آن به شرح زیر است : 1- شهید صارمی با بازتاب به موقع اقدامات وحشیانه گروه طالبان،با قلم اش به نبرد با تاریکی و جهالت رفت و جان شیرین اش را نیز بر سر این راه گذاشت. 2-پرسشگری کلید واژه اصلی و الفبای کار خبرنگاران است.اگر این کلید واژه را از آنها بگیریم، خبرنگاری از معنا و مفهوم تهی می گردد. 3-اگر بپذیریم که پرسشگری حق خبرنگار است،پس پاسخگویی وظیفه مسئولین می باشد. مسئولین هم فقط محدود به قوه مجریه نیست بلکه هرکسی در دولت،مجلس دستگاه قضایی و نهادها و سازمانهای انقلابی مسئولیتی برعهده گرفته باشد،باید در قبال سوالات جامعه که از زبان و قلم خبرنگار جاری و ساری می شود،خود را مکلف به پاسخگویی بداند 4-جامعه پرسشگر، مدیر پاسخگو تربیت می کند .هرگاه این دو در جامعه نهادینه گردند،تخلفات کمتر،کارآمدی بخش های مختلف افزون تر ، رضایتمندی مردم بیستر و درنهایت فاصله بین ملت- دولت به حداقل خواهد رسید.در این چرخه،خبرنگاران نقشی اساسی ایفا خواهند کرد. 5-یک خبرنگار متعهد،دلسوز و مردمی حرکت بر مدار اخلاق را سرلوحه کار خود قرار می دهد.در این صورت خبر را امانت قلمداد کرده و آنرا بدون دخل و تصرف به جامعه منتقل می نماید. 6- در حال حاضر صدها شبکه خبری با مجموعه خبرنگاران در عرصه نوشتاری، دیداری و شنیداری در حال پمپاژ یاس و ناامیدی به جامعه ما هستند.در چنین اوضاع و احوالی ،خبرنگاران وطن دوست و متعهد وظیفه ای خطیر در ارتباط با تزریق امید به جامعه دارند. 7-دولت تدبیر و امید در حلقه شدیدترین و بی سابقه ترین تحریم های استکبار و مخالفان ملت ایران قرار گرفته است.این دولت امروز کشور را بدون فروش نفت اداره می کند که طی بیش از 50 سال اخیر بی سابقه بوده است. 8- اگر چه امروز مشکلات عدیده ای فراروی ملت قرار گرفته است اما مدیریت سیل،زلزله و کرونا در اوج تحریم هایی که آنرا ویرانگر و فلج کننده نام نهاده اند، کاری بزرگ و تاریخی و ماندگار است. 9-بعنوان نماینده دولت در شهرستان ، نوشته ها و انتقادات شما را آئینه ای می دانیم که با صداقت و صراحت چهره واقعی عملکرد ما را نشان می دهد.بخاطر نمایش بازتاب کاستی ها ،هرگز راضی به خدشه رسانیدن به این آئینه نیستیم. 10-انتظار داریم در کنار انتقادات ، عملکردهای مثبت را نیز بازتاب دهیم. -لازم به یادآوری است در پایان این نشست، از جمعی از خبرنگاران تجلیل بعمل آمد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان متولی دعوت از خبرنگاران بوده است.
۱۳ مرداد ۱۳۹۹
مشکل روشنایی گهواره .
مشکل روشنایی بلوار ورودی گهواره مرتفع می شود - کرم محمدی فرماندار شهرستان دالاهو در گفتگو با خبرنگار ما با بیان مطلب فوق، گفت: با پیگیری های بعمل آمده و عنایت جناب آقای مهندس مرآتی مدیرعامل برق استان علاوه بر بلوار ورودی شهر گهواره، رفع مشکل روشنایی خیابان تازه تاسیس تنبور و همچنین لاین شمالی بلوار ورودی شهر کرند در دست اجرا می باشد. وی در خاتمه اظهار داشت: از همکاری و همراهی مردم شهرستان دالاهو در زمینه صرفه جویی در مصرف برق، صمیمانه سپاسگزاری می نمایم.
۰۸ مرداد ۱۳۹۹
جلسه پیگیری ورفع مشکلات گردشگری شهرستان دالاهو
دالاهو کانون توجه مدیران ارشد استان --- جلسه پیگیری و رفع مشکلات فراروی پروژه گردشگری پل معلق منطقه گردشگری ژالگه به ریاست دکتر حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور کرم محمدی فرماندار دالاهو ، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ،معاون عمرانی فرمانداری ، مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری، گاز ، جهاد کشاورزی ، آب منطقه ای، میراث فرهنگی روز چهارشنبه هشتم مرداد ماه در استانداری برگزار گردید. --------------- در ابتدای این جلسه سرمایه گذار با ارائه توضیحاتی در خصوص طرح مذکور، مشکلات و موانع را بیان کرد. در ادامه جلسه هریک از مدعوین دیدگاه و نظرات خود را بیان داشتند. کرم محمدی فرماندار نیز با بیان این نکته که شهرستان دالاهو بهشت سرمایه گذاران می باشد و در همه حوزه های گردشگری حرف برای گفتن دارد ، افزود:در سالی که مزین به نام " جهش تولید " است می توان از این موقعیت بی نظیر نهایت بهره برداری در جهت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه بهره برد. در ادامه دکتر حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با جمع بندی موارد،دستورات مقتضی را به مدیران کل دستگاههای ذیربط اجرایی استان در جهت تسریع در صدور مجوزهای مورد نیاز طرح ابلاغ کردند. دکتر حاتمی بر ضرورت همکاری و همراهی کامل همه بخش ها در راستای کمک به رونق تولید و ایجاد اشتغال تاکید جدی نمودند.
۰۸ مرداد ۱۳۹۹
جلسه بررسی مشکلات‌ شهرستان دالاهو - بنا به پیشنهاد کرم محمدی فرماندار دالاهو ، و موافقت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری جلسه پیگیری پروژه های عمرانی این شهرستان روز سه شنبه مورخ ۹۹.۵.۷ به ریاست سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور فرماندار ، معاون عمرانی فرمانداری و مدیران کل دفتر فنی، دفتر روستایی و دفتر شهری حوزه عمرانی استانداری برگزار گردید.
جلسه بررسی مشکلات‌ شهرستان دالاهو - بنا به پیشنهاد کرم محمدی فرماندار دالاهو ، و موافقت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری جلسه پیگیری پروژه های عمرانی این شهرستان روز سه شنبه مورخ ۹۹.۵.۷ به ریاست سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور فرماندار ، معاون عمرانی فرمانداری و مدیران کل دفتر فنی، دفتر روستایی و دفتر شهری حوزه عمرانی استانداری برگزار گردید. در ابتدای این جلسه محمدی فرماندار دالاهو گزارشی از وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان و موانع موجود بر سر راه تکمیل آنها در حوزه های مختلف از جمله : بیمارستان ، تصفیه خانه آب شرب شهرهای کرند و ریجاب ، خط ۴.۷ کیلومتر انتقال آب شرب به شهر کرند ، ساختمان شهرداری ریجاب ، راه های مواصلاتی بخش گهواره ، توسعه و ساماندهی منطقه تفریحی سراب کرند ، پکیج گاز رسانی ریجاب و بیش از 40 روستای بخش گهواره، توجه به وضعیت شهرداری های هر سه شهر و.... ارائه نمود. کرم محمدی با بیان این نکته که جناب آقای مهندس بازوند استاندار محترم و مجموعه معاونین ایشان همواره نگاه ویژه ای به شهرستان دالاهو داشته اند،
اخبار (آرشیو)

گزارش تصویری (آرشیو)
فرماندار
آب و هوای دالاهو