نسخه آزمایشیپیگیری و جذب 630 فقره تسهیلات از محل اعتبارات سیل


فرماندار سنقرو کلیایی در جلسه ستاد مدیریت بحران خبرداد/پیگیری و جذب 630 فقره تسهیلات از محل اعتبارات سیل جهت نوسازی منازل آسیب دیده در روستاهای سنقرو کلیایی.

فرماندار سنقرو کلیایی گفت: با پیگیریهای بعمل آمده تعداد 630 فقره تسهیلات از محل اعتبارات سیل برای هرواحد مسکونی به مبلغ 710 میلیون ریال که 400 میلیون ریال آن با کارمزد 4 درصد، 160 میلیون ریال به صورت بلاعوض و 150 میلیون ریال  وام معیشت می باشد برای روستاهای این شهرستان جذب شده که پرونده متقاضیان به بانک های عامل معرفی شده است.

محمد ناصر معصومی زاده افزود: در حوزه کشاورزی هم ، به تعداد 2700 مورد استبل و کاهدان خسارت دیده از سیل تسهیلات بلاعوض و 100 میلیون ریال برای هرواحد با کارمزد 4 درصد پرداخت خواهد شد که پرونده آنها به بانک معرفی شده ضمن اینکه مبلغ 25 میلیون ریال برای هر هکتار زمین کشاورزی خسارت دیده از سیل پرداخت خواهد شد.

تعیین تکلیف روستاها، باغات و ساختمان های مسکونی در حریم رودخانه و سیل بند و پیگیری در خصوص جابجایی آنها درصورت نیاز، اندیشیدن تمهیدات لازم در راستای کاهش هرگونه حوادث احتمالی از جمله باران های سیل آسا و... توسط دستگاه های اجرایی ازدیگر موضوعات مورد بررسی در جلسه ستاد مدیریت بحران بود.اوقات شرعی
آب و هوا