نسخه آزمایشیفرماندارسنقروکلیایی درجلسه بررسی پانسیل های رونق تولید از دیدگاه کشاورزی: اشتغال جوانان مهم ترین اولویت مسئولین در شهرستان است.


فرماندار شهرستان سنقروکلیایی گفت: یکی از مهمترین اولویت های کاری بحث اشتغال جوانان است ودراین راستا پتانسیل های رونق تولید دراین شهرستان از دیدگاه کشاورزی مورد بررسی قرار گرفته است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سنقر و کلیایی، محمد ناصر معصومی زاده فرماندار این شهرستان در جلسه هم اندیشی بررسی پتانسیل های رونق تولید از دیدگاه کشاورزی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر و تشکر از مدیر اداره جهاد کشاورزی بابت اقدامات ارزنده در سال گذشته که پیشرفت چشمگیری در زمینه ی کشاورزی حاصل شده ، گفت : نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید، نشان از اهمیت والای تولید و ایجاد اشتغال در سطح کشور را دارد.

وی افزود: کاهش نرخ بیکاری در گرو رونق تولید و بهبود روند آن می باشد و در این راستا بایستی موضوعاتی از قبیل ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی با توجه به بالا بودن ظرفیت در این حوزه، توجه ویژه به حوزه دامپروری و مرغداری و گلخانه، صنایع تبدیلی، تمرکز بر واحدهای تولید و تلاش برای صنایع تبدیلی کوچک ومتوسط، بهبود فضای کار در بخش کشاورزی وتلاش برای توسعه در این بخش، تدوین الگوی بهینه کشت و نظام بهره برداری متناسب با شرایط و نیاز، سیاست گذاری و نیازسنجی با توجه به شرایط آب و هوایی و منطقه، تلاش برای بالا بردن سطح علمی کشاورزان با آموزش های کاربردی و حرفه ای، تنوع کشت، تضمین قیمت ها، ایجاد سردخانه برای نگه داری میوه ها و محصولات مربوطه، آموزش دفع سموم آفات نباتی ونظارت برآن، سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، رفع بروکراسی اداری، افزایش اعتبارات بخش کشاورزی، اهمیت دادن به بیمه کشاورزان  و ... . بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

در پایان این مقام مسؤول با تأکید برآسیب شناسی بخش کشاورزی تلاش درجهت رفع مشکلات با بکارگیری تدابیر لازم در این بخش را ضروری دانست.اوقات شرعی
آب و هوا