نسخه آزمایشیراه اندازی پویش (مادر خانه می مانیم) لازمه شکست کرونا


فرماندار سنقرو کلیایی گفت: مهمترین لازمه شکست کرونا ماندن در خانه است و راه اندازی پویش (ما در خانه می مانیم) مهمترین موضوعی بود که در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

محمد ناصر معصومی زاده در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا و شورای پدافند غیر عامل با حضور امام جمعه و سایر اعضاء ستاد در سنقرو کلیایی محدود شدن اماکن عمومی، فروشگاه ها، نقاط پر تردد، آرامستان ها، میادین شلوغ، اجرای طرح های ترافیکی و... را در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مورد تاکید قرار داد.

وی اظهار داشت در این راستا تهیه و استقرار تعداد 2 عدد کانکس در ورودی شهر و جلوگیری از ورود افراد غیر بومی به روستاها توسط دهیاران با پیگیری بخشداریها در دستور کار قرار گرفته است.

فرماندار سنقرو کلیایی با بیان اینکه استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده از مایحتاج اولیه همه مردم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می باشد گفت: در این راستا توسط اداره آب و فاضلاب روستایی و ناحیه مقاومت بسیج، تولید مواد ضد عفونی کننده در دستور کار قرار گرفته و ضمن اینکه توسط دستگاه های صمت و شبکه بهداشت و درمان بایستی اقلام بهداشتی برابر با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار گیرد و از طریق دستگاه قضایی نیز با محترکان و گران فروشان اقلام بهداشتی برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

قرار دادن امکانات لازم توسط شهرداری در اختیار بسیج، انتظامی و هلال احمر، درج پیامهای پیشگیری و مبارزه با کرونا در فضای مجازی توسط شبکه بهداشت و درمان، نظافت عمومی و ضد عفونی نمودن سطح شهر های سنقرو سطر و روستاها و فعال نمودن داروخانه کشیک غیر از داروخانه شبانه روزی از دیگر اهم مصوبات این جلسه بود.

حجت الاسلام اکبری امام جمعه سنقرو کلیایی نیز در این جلسه ایجاد فضایی که تقویت شرایط روحی و روانی مردم را فراهم نماید وهمچنین اتخاذ تمهیداتی در خصوص جمع آوری کمکهای مردمی در راستای پیشگیری و مبارزه با شیوع ویروس کرونا را ضروری دانست.اوقات شرعی
آب و هوا