نسخه آزمایشیبا حضور مسئولین شهرستان و مدیر عامل سایپا راهکارهای ایجاد اشتغال در بخش صنعت خودرو در سنقرو کلیایی بررسی شد


جلسه بررسی راهکارهای ایجاد اشتغال دربخش صنعت خودرو با حضور مدیر عامل شرکت سایپا، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین شهرستان و استان درسنقروکلیایی برگزار شد.

فرماندار سنقرو کلیایی گفت: تعداد 150 دستگاه خودرو برلیانس برای تقویت و تجهیز ناوگان حمل و نقل بین شهری در این شهرستان نیازمندیم که به صورت اقساطی با بهره کم دراختیار متقاضیان قرار گیرد.

محمد ناصر معصومی زاده از ساماندهی مسافربرهای شخصی دراین شهرستان خبر داد و کمبود قطعات یدکی سایپا برای خودروهایی که گارانتی دارند را از دیگر مشکلات مالکان این خودروها با شرایط گارانتی دانست.

وی همچنین واگذاری خودروهای سایپا به کارکنان دولت، آموزش و پرورش و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با شرایط وام کم بهره را خواستار شد.

نماینده مردم سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه این شهرستان 417 شهید معرکه را تقدیم نظام اسلامی کرده است گفت: به دلیل بی کاری، جمعیت 112 هزار نفری این شهرستان در سال 75 به 82 هزار نفر در سال 95 رسیده که این کاهش آمار نشان از مهاجرت به شهرهای دیگر است.

سید جواد حسینی کیا از وجود ظرفیتها و زیر ساخت های لازم از قبیل آب و گاز برای تولید در سنقرو کلیایی خبر داد و گفت: پرچم ایران خودرو در این شهرستان افراشته شده و نیاز است که با انجام اقداماتی پرچم سایپا هم درسنقرو کلیایی به اهتزاز درآید.

مدیر عامل شرکت سایپا هم با اشاره به تحریمهای صورت گرفته از سوی آمریکا گفت: تمام دنیا آمریکا نیست و ما شرکای تجاری در کل دنیا داریم و با آنها در حال مذاکره منطبق با نیازهای مردم هستیم.

محسن قاسم جهرودی افزود: مردم همیشه پشتوانه خودروسازهای داخلی بوده اند و خودروهای داخلی همیشه ماندگاری دارند و نیازهای مردم را تامین می کنند.

وی با اعلام موافقت واگذاری خودرو برلیانس برای حمل و نقل مسافر گفت: در این شهرستان هم توافقات خوبی در بخش صنعت خودروانجام شده که در صورت وجود توانمندیها، کارشایسته ای را در منطقه رقم خواهیم زد.

مدیر عامل شرکت سایپا به همراه امام جمعه، فرماندار، نماینده مردم سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین شهرستان و استان دربدو ورود به سنقرو کلیایی ضمن شرکت در مراسم خاکسپاری یکی از یادگاران 8 سال دفاع مقدس جانباز سر افراز حاج علی درویشی، با نثار شاخه های گل و قرائت فاتحه نسبت به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

همچنین پس از برگزاری جلسه، در بازدید ازشهرک صنعتی سنقر و شرکت بهار روب،پیگیری ایجاد خط تولید خودروهای دیزلی در این شهرک در دستور کار قرار گرفت.اوقات شرعی
آب و هوا