نسخه آزمایشیاقامه نماز وحدت و بازدید و بررسی مشکلات روستای کلسفید


با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولین ادارات و مردم روستای کلسفید، ضمن اقامه نماز ظهرو عصر، مشکلات این روستا مورد بازدید و بررسی قرارگرفت.

فرماندار سنقرو کلیایی در مراسم اقامه نماز وحدت و بازدید و بررسی مشکلات روستای کلسفید گفت:

با توجه به قرار گرفتن این شهرستان و منطقه بر روی گسل زلزله و سابقه وقوع آن در سنوات قبل، روستائیان نسبت به مقاوم سازی و نوسازی منازل خود با استفاده از تسهیلات بنیاد مسکن اقدام نمایند.

یاور محمدی  در خصوص مشکلات مطرح شده از وضعیت روستای کلسفید و تعدادی از روستاهای اطراف گفت: تکمیل معابر روستا و ادامه طرح هادی از طریق بنیاد مسکن و بخشداری پیگیری خواهد شد.

وی افزود: با توجه به مرکزیت روستای کلسفید و قرار گرفتن در مسیر تردد خودروها از سنقر به منطقه کیونانت و کامیاران، مرکز فوریتهای پزشکی تکمیل و تجهیز شده و آمبولانس هم آماده تحویل است و درصورت جذب نیرو، این پایگاه، فعالیت خودرا آغاز خواهد کرد.

فرماندار سنقرو کلیایی در خصوص مشکلات مردم روستاها در بحث ضمانت تسهیلات بانکی گفت: اراضی کشاورزی که وراث دارند درصورتیکه  صورتجلسه ای در این خصوص به تایید ثبت برسد برای بانک قابل قبول خواهد بود.

محمدی استفاده از تسهیلات اشتغالزایی با بهره پایین را فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال در روستاها دانست و گفت: افرادی که دارای طرح هستند با مراجعه به دستگاههای ذیربط از این فرصت استفاده نمایند.

اجرای آسفالت راههای روستایی، سرعت پایین اینترنت، خسارت سرمازدگی سال 94 و نحوه خدمات رسانی مرکز بهداشت روستا از دیگر موارد و مشکلات مطرح شده بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت و راهکارهایی برای رفع آنها ارائه گردید.

امام جمعه سنقرو کلیایی هم با استناد به فرمایشات  امام سجاد(ع) گفت: ستم کردن انسان از روی آگاهی، تجاوز به حقوق و مسخره کردن مردم از مواردی است که موجب نزول عذاب الهی می شود.

حجت الاسلام صفدری بیان داشت: نماز خدمت در روستاها یک توفیق است که مسئولین با سرکشی از روستاها از نزدیک با مردم دیدار می کنند و ضمن بازدید ازوضعیت موجود، رفع مشکلات را مورد پیگیری قرارمی دهند.

 

وی تشویق جوانان را درخصوص استفاده از تسهیلات اشتغالزایی برای اجرای طرح ها در روستا مورد تاکید قرار داد.اوقات شرعی
آب و هوا