با حضور مسئولین استانی وشهرستانی

یادواره 137شهیدوالا مقام شهرستان ثلاث باباجانی برگزارشد


مراسم گرامیداشت یاد و خاطره 137 لاله سرخ عرش نشین ثلاث باباجانی با حضور سردار عظیمی فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف ، سردار بابا خانی فرمانده تیپ انصارالرسول(ص) ، فرماندار و اعضای شورای تامین شهرستان ، فرمانده سپاه پاوه و خانواده های معظم شهدا ، ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس در سالن بزرگ امتحانات ثلاث باباجانی برگزار شد.

فرمانده سپاه شهرستان ثلاث باباجانی در این مراسم با خیر مقدم خدمت مهمانان و خانواده های معظم شهدا گفت : راه شهیدان جاودان و ادامه خواهد داشت .
سرهنگ امیر حمزه خزایی از همکاری های ادارات شهرستان به ویژه فرماندار و امام جمعه شهرستان تقدیر و تشکر کرد.
سرهنگ خزایی برگزاری این گونه مراسمات را از توفیقات الهی دانست که نصیب مجموعه بسیج می کند.
در ادامه فرماندار ثلاث باباجانی با خیر مقدم خدمت مهمانان و مردم شریف ثلاث باباجانی عنوان کرد : ما هر چه داریم از شهدا داریم.علی اکبر اکبری گفت : ما همه سرباز امام راحل و مقام معظم رهبری هستیم و در همه ی شرایط آمادگی دفاع از کیان کشور را داریم.
اکبری با گرامی داشت یاد خاطر شهیدان گفت : 28 نفر از همرزمانم در دوران دفاع مقدس شهید شدند اما شهادت نصیب بنده نشد.
فرماندار ثلاث باباجانی در پایان افزود : گاهی اوقات وقتی فشار کاری آدم را خسته می کند این یاد شهدا است که آرامش می کند.
در ادامه مراسم فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف به عنوان سخنران برنامه یاد شهدا جنگ و مدافع حرم را گرامی داشت.
سردار محمدنظر عظیمی با تشکر از حضور گرم مردم ثلاث باباجانی ، خانواده معظم شهدا از مدیران و مسئولین شهرستان بابت برگزاری و شرکت در این مراسمات تشکر کرد.

سردار عظیمی همچنین از رزمندگان و ایثارگران که عمری برای دفاع از این آب و خاک تلاش و کوشش کردند.
وی از امام جمعه تازه آباد و ازگله ، فرماندار و اعضای محترم شورای تامین ، رئیس دادگستری و فرمانده نیروی انتظامی واز همه ی کسانی که این یادواره باشکوه را برگزار کردند تشکر کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف گفت : ما مدیون فداکاری مردم عزیزمان ، ایثارگران و رزمندگان و جانبازان و شهدای گرانقدر و خانواده های معظم شان هستیم.

سردار محمدنظر عظیمی اظهار داشت : باید یادواره ها را به منظور یاد آوری افتخارات این عزیزان برگزار کنیم و این ارزش ها را در فرهنگ مان جاری و ساری نگه داریم .
سردار عظیمی افزود : افتخار دارم از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی با مردم بصیر و شجاع اورامانات آشنا شدم و سال های مدیدی با رزمندگان و فرزندان شایسته این مردم انجام وظیفه کردم.

این یادگار 8 سال دفاع مقدس عنوان کرد : آنچه را که مهم است ما باید حفظ کنیم و برای آیندگان نقل کنیم ایثار و فداکاری از خودگذشتگی شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس است .</p>این فرمانده نظامی خاطرنشان ساخت : منطقه ثلاث باباجانی نه تنها افتخار تربیت فرزندان شجاع و مومن و ایثارگر را دارد بلکه ۱۳۷ شهید را تقدیم انقلاب و وطن کرده است و همچنین تعداد زیاد شهید از سراسر کشور در این خطه به شهادت رسیده اند و در واقع می توان گفت این منطقه سند زنده ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان ما است .
فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف بیان داشت : باید این رشادت ها به شیوه بسیار زیبا به نسل جدید انتقال داده شود تا گرفتار دام دشمنان نظام و انقلاب نشوند .

وی عنوان کرد : امروز جوانان ما تحت شرایطی که رسانه های دشمنان به وجود آورده اند به سختی می توانند به واقعیت ها پی ببرند و این نیاز همت بالا ما در این حوزه دارد و باید نسل جدید را از گذشته پدرانشان آگاه سازیم.
سردار عظیمی گفت : کسانی که امروز مدعی دمکراسی و حقوق بشر هستد به خاطر منافعشان دنیا را به آتش کشیده اند و آنها منابع ما را قبل از انقلاب در چنگ خودشان گرفته بودند .

وی افزود : در قبل از پیروزی انقلاب بیش از ۵۰ هزار مستشار غربی بخصوص آمریکا در کشور مشغول کار بودند و کلیدی ترین جاها رو در دست داشتند و آنهای که خود دارای توحش بودند حق توحش را از ملت ایران می گرفتن اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آنها از روز اول انقلاب سیلی بزرگی از امام راحل و ملت ایران خوردند و از همان اولین روزها دست به تفرقه انداختند و از طریق مسائل مذهبی ، قومی و نژادی وارد شدند اما چنانکه دیدیم چه شکست سختی خوردند.</p>
فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف گفت : مثلا آنها در اورامانات آمدند گروه های منحله ای را تشکیل و از آنها حمایت کردند و آنان را به جان مردم انداختند امام خود همین مردم بر علیه شان ایستادند و شهدای عزیزی در این راه دادند .

سردار عظمی گفت : در آن دوران استکبار بیکار ننشست و جنگ تحمیلی را علیه ملت ایران به راه انداخت و در تبلیغات خود ایران را محکوم می کرد اما شهدا و رزمندگان و ملت ایران در نهایت موفق شدند.
وی بیان داشت : امروز هم شاهد توطئه علیه کشورمان هستند و آمریکا که ام الفساد جهان است در راس آنان است هر روز بهانه و نقشه ای می کشند .

"سردار عظمی گفت : آیا امروز مردم یمن که مظلومان ماه ها و سال ها است که توسط نیروها و تجهیزات آمریکایی و سعودی به آنها ظلم می شود آیا اینها حقوق ندارند و حقوق بشر برای اینها معنی ندارد.

وی افزود : جریانات افراطی مذهبی و گروه های تکفیری را چه کسی بنیان گذاشته است . چه کسی پول و امکانات اینها را تامین می کند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف گفت : شهدا در زمان خودشان راه را از چاه تشخیص دادند و در مقابل دشمن ایستادگی کردند.
سردار عظیمی در پایان گفت : وظیفه من و شما دفاع و ادامه راه گرانقدر شهدا است و نسل جدیدمان را با راه نورانی شهدا آشنا کنیم و باعث افتخار ملت سرافراز و قهرمان ایران اسلامی باشیم.



فرماندار
اوقات شرعی
آب و هوای ثلاث باباجانی