نسخه آزمایشیکارگروه بهداشت و سلامت شهرستان روانسر برگزار شد


جلسه کارگروه بهداشت و سلامت شهرستان روانسر در سرسرای جلسات فرمانداری روانسر برگزار شد

 

معاون فرماندار روانسر در این جلسه  گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 2 میلیارد و 500  میلیون ریال برای تجهیز مراکز شهری و روستایی و خانه بهداشت این شهرستان هزینه شده است

بساطعلی نوری در جلسه کارگروه بهداشت و سلامت شهرستان روانسر که در سرسرای جلسات فرمانداری برگزار شد، افزود: ارائه خدمات مطلوب در مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت از مراجعه مردم منطقه به شهر جلو گیری می کند.

وی با تاکید بر اینکه دفع زباله های شهری و روستایی باید به روش صحیح و بهداشتی انجام گیرد اضافه کرد: موضوع زباله و پسماند به زندگی روزمره مردم گره خورده و نمی شود بی تفاوت از کنار آن گذشت و حتما باید برنامه جامع و منظمی برای مدیریت آن داشت تا از شیوع بیماری های مختلف و به خطر افتادن سلامتی مردم جلوگیری شود.

معاون فرماندار روانسر ادامه داد: با مشارکت دهیاران  زباله های 115 روستای این شهرستان جمع آوری می شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر نیز از راه اندازی 100 درصدی  طرح پرونده سلامت الکترونیک در این شهرستان خبر داد و افزود: برای فراهم کردن بسترهای این طرح در 5 مرکز بهداشتی شهرستان بیش از 2 میلیارد ریال هزینه شده است.

دکتر محمدسعید سریری افزود: در 14 خانه بهداشت روستایی پرونده سلامت الکترونیک به طور کامل راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از چهار هزار مورد از مراکز تهیه  و توزیع مواد غدایی و اماکن بین راهی و عمومی بازدید و بیش از 650 کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته جمع آوری و معدوم شده است.اوقات شرعی
آب و هوا