فرماندار پاوه گفت: چهار پروژه آبرسانی روستایی با اختصاص بیش از 6 میلیارد ریال اعتبار امسال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.


فرماندارپاوه: چهار پروژه تأمین آب روستائی پاوه امسال به بهره برداری می رسد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان پاوه : پرویز ایده پور روز چهارشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش آب و فاضلاب روستایی شهرستان پاوه که با حضور مدیرعامل آبفار استان برگزار شد، گفت: امسال پروژه های آبرسانی به روستای نیسانه، احداث مخزن و شبکه روستاهای میرعبدلی و آریت و مجتمع روستاهای گلال و درمور با 65 درصد پیشرفت فیزیکی به بهره برداری می رسد.
فرماندار پاوه افزود: از محل اعتبارات ستاد حوادث غیرمترقبه (زلزله) 12 پروژه آبرسانی و تأمین آب روستایی با 29 میلیارد ریال اعتبار مصوب و تأمین اعتبار شده که در سال جاری و سال آینده اجرا و به بهره برداری خواهند رسید.
مدیرعامل آبفار استان کرمانشاه هم گفت: از محل صندوق توسعه ملی هفت پروژه آبرسانی روستایی با 42 میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان پاوه پیشنهاد شده که امیدواریم اجرایی شود.
در این نشست در باره مشکلات فاضلاب روستایی شهرستان پاوه بحث و بررسی شد که مقرر گردید برای احداث شبکه و جمع آوری و انتقال فاضلاب روستاهای شمشیر، دره بیان، نسمه، چورژی، سرکران، بندره، درویسان، خانقاه، گلال و دشه و احداث تصفیه خانه چاره اندیشی و تدبیر لازم صورت گیرد.
شهرستان پاوه با 62 هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد و دارای 43 روستای مسکونی و 31 روستای خالی از سکنه است. اوقات شرعی
آب و هوا