فرماندار شهرستان پاوه گفت: مهمترین شاخصه اعتبارات سال 96 تخصیص صدرصدی اعتبارات استاني بود.


فرماندار پاوه : اعتبارات استاني شهرستان صدرصد تخصیص داشت

به گزارش روابط عمومي فرمانداري پاوه :  پرویز ایده پور روز چهارشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی پاوه که در سرسرای اجتماعات فرمانداری تشکیل شد، افزود: در این جلسه آخرین وضعیت پروژه های عمرانی سال 96 بررسی شد
فرماندار پاوه گفت: در این جلسه آخرین وضعیت 153 پروژه عمرانی مصوب سال 96 با 156 میلیارد و 840 میلیون ریال اعتبار به لحاظ میزان پیشرفت فیزیکی و به منظور اختصاص اعتبار برای تکمیل و اتمام آنها بررسی شدند.
ایده پور مهمترین شاخصه اعتبارات سال 96 را تخصیص صدرصد اعتبارات استاني عنوان کرد و گفت: اعتبارات توازني(ماده 180) نیز 48 درصد تخصیص داشت.
فرماندار پاوه افزود: مدیران دستگاههایی که موفق به جذب اعتبارات سال 96 نشدند از اعتبارات امسال هیچ سهمی نخواهند داشت.
وی 2 پروژه تأمین آب شرب شهر پاوه از چشمه هانی کوان و احداث بیمارستان جدید شهرستان را 2 مشکل بزرگ عنوان کرد و گفت: با توجه به طولانی شدن این پروژه ها در صورت تکمیل و بهره برداری کام مردم را شیرین نخواهند کرد.
ایده پور تصریح کرد: در مقابل این 2 پروژه ناموفق، پروژه سد داریان با اتمام قبل از موعد آثار بسیار مثبتی بدنبال داشته است که مهمترین اثر آن رونق گردشگری در شهرستان پاوه است.
وی افزود: هم اکنون فقط 17 متقاضی طرحهای مختلف در زمینه گردشگری، بوم گردی و احداث هتل و سفره خانه سنتی در روستای هجیج داریم که از آثار مثبت سد داریان است.
فرماندار پاوه همچنین از اختصاص و تعیین تکلیف مبلغ 650 میلیون ریال اعتبار برای رروستاهای فاقد دهیاری شهرستان در این جلسه خبر داد.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه نیز با اشاره به عملکرد خوب دهیاران گفت: در سال گذشته مبلغ 910 میلیارد ریال اعتبار به دهیاری های استان اختصاص یافته بود.
امیر خسروانی با اشاره به توسعه گردشگری استان گفت: شهرستان پاوه و بخصوص روستاهای آن به عنوان برند گردشگری استان نقش مهم و حائز اهمیتی در این راستا ایفا کرده اند.
وی با اشاره به موفقیت استان کرمانشاه در سی و یکمین نمایشگاه توانمندی های عشایر و روستائیان کشور در تهران گفت: روستاهای بخش باینگان شهرستان پاوه با برپایی غرفه های توانمند بخصوص غرفه عرضه محصولات باغی و کشاورزی با برند ارگانیک نقش بسیار ارزنده ای در این موفقیت داشتند. اوقات شرعی
آب و هوا