نسخه آزمایشی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: تمام مراکز درمانی بخش خصوصی باید دفترچه بیمه سلامت را بپذیرند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از سوم دی ماه تمام مراکز بهداشتی و درمانی خصوصی همانند مراکز دولتی باید دفترچه بیمه سلامت را بپذیرند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان پاوه ؛ دکتر محمودرضا مرادی  در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه سلامت شهرستان پاوه در سرسرای اجتماعات فرمانداری افزود: حدود یک ماه پیش تصمیمی مبنی بر عدم تقبل هزینه دفترچه بیمه سلامت در مراکز خصوصی اتخاذ گردید که امروز این تصمیم لغو شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه اظهار کرد: بعد از وقوع زلزله اخیر استان کرمانشاه و با مساعدت وزیر بهداشت و درمان مقرر شد از امروز تا اطلاع ثانوی تمام مراکز بهداشتی و درمانی خصوصی همانند مراکز دولتی هزینه دفترچه بیمه سلامت را تقبل کنند.
مرادی در ادامه گفت: در این نشست تصمیم گیری های خوبی در خصوص تسریع در روند ساخت بیمارستان جدید پاوه و طرح های عمرانی بخش سلامت در این شهرستان گرفته شد.


وی در مورد تأخیر زیاد در بهره برداری از بیمارستان جدید پاوه نیز با بیان اینکه مجری طرح راه و شهرسازی است و تأخیر به این اداره کل بر می گردد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی با جدیدت و از طریق استاندار پیگیر هستیم تا هر چه سریعتر بتوانیم ساختمان را تکمیل شده تحویل بگیریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین تصریح کرد بیش از 60 درصد تجهیزات بیمارستان پاوه با بیش از 110 میلیارد ریال خریداری شده و در انبار دانشگاه موجود است و مبلغ 15 میلیارد ریال هم از محل طرح توسعه سلامت در حال خرید است.


وی افزود: حتی مناقصات تأسیسات وآشپبزخانه این بیمارستان در حال انجام است و فقط منتظر تحویل ساختمان از سوی راه و شهرسازی هستیم.
فرماندار پاوه هم در این نشست ازعدم توجه به دفترچه بیمه سلامت در مراکز خصوص انتقاد کرد و گفت: بیشترین افراد زیر پوشش بیمه سلامت روستائیان هستند که با این طرح برای پرداخت هزینه های درمانی تحت فشار قرار گرفته اند.
پرویز ایده پور همچنین از تعلل و تاخیر بیش از حد در اجرا و اتمام طرح های بهداشت و درمان در این شهرستان انتقاد کرد و افزود: برای تسریع در انجام این طرح ها نیاز به پیگیری و تلاش مضاعف از سوی دانشگاه علوم پزشکی است.
وی همچنین از عدم موفقیت طرح سلامت الکترونیک (برکت تل) انتقاد کرد و گفت' باوجود زحمات بسیار برکت تل در چند سال اخیر در شهرستان اما نتیجه ای عاید مردم نشد.


فرماندار پاوه اظهار امیدواری کرد با پیگری و تلاش دست اندرکاران این طرح به نتیجه و موفقیت لازم که همانا خدمت به مردم است، برسد
ایده پور افزود:در این نشست موانع زیادی ازجمله مشکلات مربوط به ساخت مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت روستایی برداشته شد. اوقات شرعی
آب و هوا