نسخه آزمایشینارضایتی فرماندار کرمانشاه از وضعیت دپوی زباله و نخاله‌های ساختمانی

فرماندار کرمانشاه از وضعیت دپوی زباله و نخاله‌های ساختمانی در شهر کرمانشاه و راه‌های اصلی و فرعی منتهی به این شهر ابراز نارضایتی کرد و خواستار پای کار آمدن دستگاه‌های مربوطه برای مقابله با این معضل شد.

🔹به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جلسه ساماندهی پسماند‌های ساختمانی اظهار کرد: وضعیت شهر کرمانشاه و برخی از راه های اصلی و فرعی آن از نظر دپوی نخاله‌های ساختمانی و حتی زباله قابل قبول نیست.

🔹رنجبر بیان کرد: در حال حاضر در داخل شهر کرمانشاه در محله های جعفر آباد، ملاحسینی و جدیدا هم در منطقه آقاجان و اطراف چمن شاهد دپوی زباله و نخاله‌های ساختمانی هستیم، ضمن اینکه در حریم راه های فرعی و اصلی کرمانشاه نیز همین مشکل وجود دارد.

🔹فرماندار کرمانشاه با اشاره به اینکه باید برنامه منسجمی برای مقابله با ریختن زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی داشته باشیم که این اقدام در داخل شهر باید توسط شهرداری و در حریم راه‌ها توسط راهداری انجام شود، تاکید کرد: باید دستگاه‌های مرتبط با این امر با جدیت پای کار آمده و شهر و حریم راه ها را از نخاله‌های ساختمانی و زباله‌ها پاک‌سازی کنند.

 🔹رنجبر اضافه کرد: راه داری و حمل و نقل جاده ای با گشت زنی و کمک گرفتن از پلیس راه ها می توانند به مقابله با دپوی نخاله‌های ساختمانی در راه‌های اصلی و فرعی بپردازند.

🔹رنجبر تاکید کرد: کوتاهی و قصور هیچ ارگانی در زمینه مقابله با دپوی زباله و نخاله‌های ساختمانی پذیرفتنی نیست.

🔹وی نخستین گام برای رفع معضل دپوی زباله و نخاله‌های ساختمانی را مشخص کردن مکانی برای ریختن زباله‌ها در وهله اول و سپس اطلاع رسانی به شهروندان در این خصوص عنوان کرد و افزود: پس از این مراحل و پاکسازی مناطق آلوده می توان در مواقع لزوم نسبت به برخورد قضایی با متخلفین اقدام کرد.

🔹فرماندار کرمانشاه استفاده از ظرفیت های NGOهای زیست محیطی برای انجام کارهای تبلیغی و اطلاع رسانی، برگزاری همایش برای صاحبان تالارها و سالن‌های برگزاری مراسم جهت آشنا کردن آنها با نحوه دفع زباله‌ها را از جمله اقدامات راهبردی در زمینه مقابله با دپوی زباله ها و نخاله‌های ساختمانی عنوان کرد.اوقات شرعی
آب و هوا