نسخه آزمایشیفرماندار کرمانشاه: کاهش آسیبها در شهرکهای آقاجان و کرناچی کار جهادی می خواهد


فرماندار کرمانشاه با تاکید براینکه با آموزش، کار جهادی و تلاش پیگیر کاهش آسیب و افزایش خدمات در مناطق آقاجان و کرناچی هستیم گفت: سال گذشته پنج میلیارد و 200 میلیون تومان از محل ستاد بازآفرینی ملی برای ساماندهی مناطق حاشیه ای و محروم کرمانشاه در نظر گرفته شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمانشاه ،فضل اله رنجبر روز سه شنبه در جلسه بررسی و پیگیری حل مشکلات شهرک کرناچی و آقاجان که در فرمانداری کرمانشاه با حضور قبادی معاون امور عمرانی فرمانداری  برگزار شد، به بازدید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه از مناطق محروم و حاشیه ای شهر اشاره کرد و اظهار داشت: ارتباط هیات امنای مساجد با ریش سفیدان و کاسبان در رفع هرچه بهتر مشکلات مناطق حاشیه نشین تاثیرگذار است.


وی با تاکید به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به بافت مرکزی، فرسوده و مناطق حاشیه نشین ادامه داد: سیاست دولت بر احداث و نوسازی مسکن در بافت مرکزی و فرسوده است.
رنجبر با تاکید براینکه هم اکنون معابراصلی آقاجان در دست ساماندهی، نوسازی و آسفالت قرار دارد، ادامه داد: ستاد ساماندهی محله آقاجان با همکاری شهرداری، مرکز بهداشت، بهزیستی و سایر ارگان های مربوطه تشکیل شده و طرح های بسیاری در این زمینه وجود دارد ولی با محدودیت اعتباری مواجه هستیم.


فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه نزدیک به 65 درصد از مشکلات آب و فاضلاب منطقه آقاجان رفع شده، اضافه کرد، 21 میلیارد تومان اعتبار دولت و 21 میلیارد تومان شهرداری برای آسفالت معابر و خیابان های این شهرک اختصاص یافته است.


رنجبر از شهرداری منطقه هشت و خدمات شهری کرمانشاه خواهان اهتمام در رنگ آمیزی دیوارها و بازنگری و کنترل نظافت در منطقه آقاجان شد.


وی گفت: ضروری است اقدام های انجام شده برای احداث سرای محله توسط معاونت فرهنگی شهرداری در کوتاه ترین زمان ممکن به فرمانداری ارسال و گزارش شود.


وی یادآور شد: از سوی دیگر مصوب شد که هیات امنای مساجد و پایگاه بسیج مستقر در آقاجان به ترغیب والدین برای واگذاری کودکان به مهدهای کودک اقدام کنند.


رنجبر از پیگیری اموری همچون راه اندازی مرکز جامع سلامت، پیگیری برای راه اندازی پایگاه فرهنگی قرآنی براساس نیات واقفان توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه و ایجاد دبیرستان متوسطه دوم به عنوان دیگر مصوبات یاد کرد.


فرماندار کرمانشاه افزود: از هرکدام از ارگان ها و نهادهای مربوطه تقاضا می شود در زمینه برنامه های فرهنگی، هنری، اقتصادی، ورزشی، خدماتی و اجتماعی در شهرک های کرناچی و آقاجان نسخه ای تهیه کرده و به فرمانداری کرمانشاه ارسال کنند تا نتایج آن به دفتر نماینده ولی فقیه در استان ارسال شود.اوقات شرعی
آب و هوا