عملیات احداث بزرگراه کنگاور - تویسرکان آغاز می شود

احداث بزرگراه کنگاور- تویسرکان


احداث بزرگراه کنگاور- تویسرکان

مدیرکل راه و شهر سازی استان کرمانشاه، از آغاز عملیات احداث بزرگراه کنگاور – تویسرکان ظرف 10 روز آینده خبر داد.

مسعود شریفی روز یکشنبه در کارگروه شورای اشتغال استان کرمانشاه در فرمانداری کنگاور اظهار داشت: در زمستان 96 سعی شده از زمان خواب پروژه ها، برای انجام مطالعات و انعقاد قرارداد، حداکثر استفاده شود، تا در انتهای بارش‌های زمستانی و بهاری، به محض مساعد شدن شرایط جوی، عملیات عمرانی آغاز شود.

وی در ادامه گفت: بزرگراه سه راهی کنگاور – تویسرکان که با توجه به تردد بالا و شرایط نامناسب مسیر، نقش بسزایی در فراهم کردن رفا کاربران جاده ای ایفا می کند.

شریفی همچنین گفت: در راههای ارتباطی روستایی نیز 12 پروژه همزمان با 2 بانده کردن محور کنگاور – تویسرکان آغاز خواهد شد که تحولی در حوزه راههای شهرستان کنگاور رخ خواهد داد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در این جلسه اظهار داشت: در سال جاری 14 طرح اقتصادی شهرستان کنگاور پیش پذیرش شده که در دست بررسی برای دریافت تسهیلات هستند.

خسرو شهبازی ادامه داد: برای پروژه های کنگاور مبلغ 70 میلیارد ریال از محل اشتغال فراگیر پیشنهاد شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه کنگاور از نظر تامین منابع آب محدودیتی برای بخش کشاورزی ندارد، گفت: در حال احداث ایستگاه پمپاژ در این منطقه هستیم و بیش از 150 هکتار تولید محصولات در این بخش افزایش خواهد داشت.

این مسئول خاطرنشان کرد: ظرفیت بخش کشاورزی در شهرستان کنگاور بسیار مناسب و قابل توسعه است که با حداقل ها می توان به سایت گل خانه ای تبدیل شود و برای پروژه مطروحه اگر یک حلقه چاه در این مزارع حفر شود، سهم عمده ای در روند رونق این بخش خواهد داشت.

رییس جهاد کشاورزی کرمانشاه خاطرنشان کرد: محصولات کلزا در کنگاور بیش از سه و نیم تن در هکتار تولید دارد که افزون بر متوسط میانگین کشوری است.اوقات شرعی
آب و هوا