شهید بهشتی از شخصیت های بی نظیر انقلاب اسلامی است

رییس دادگستری شهرستان جوانرودگفت: شهید بهشتی از شخصیت های بی نظیر انقلاب اسلامی است وکارهای ارزشمند این شهید بزگواربرکسی پوشیده نیست.

حسین نادری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته جوانرود با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و تسلیت شهادت بهشتی و 72 تن از یاران با وفایش افزود: شهید بهشتی در استحکام و تثبیت پایه های انقلاب اسلامی نقش بی بدیلی داشت.

وی اظهار داشت: شهید بهشتی، در تقوا و عدالت نمونه بود و به تعبیر امام راحل او یک ملت بود.

رییس دادگستری جوانرود در ادامه با اشاره به پرونده های وارده به دستگاه قضایی این شهرستان خاطرنشان کرد: 16 هزار پرونده به دستگاه قضایی، دادسرا و شوراهای حل اختلاف وارد شده که پنج هزار و 200 پرونده آن مربوط به شورای حل اختلاف است.

نادری، با قدردانی از عملکرد شوراهای حل اختلاف گفت: از پنج هزار و 200 پرونده وارده به این شورا چهارهزار و 500 پرونده آن مختومه شده است که نشان از سعی و تلاش این عزیزان دارد.

وی به اهمیت حق الناس در دستگاه قضایی اشاره کرد و اظهار داشت: ما در اجرای رعایت حق الناس دقت را فدای سرعت نخواهیم کرد چرا که مبادا حقی از کسی ضایع شود.

رییس دادگسری جوانرود از کاهش جرائم خشن و سازمان یافته خبر داد و گفت: در این شهرستان جرائم خشن و سازمان یافته وجود ندارد یا حداقل است.

نادری از نهاد جایگزین حبس خبر داد و افزود: در شهرستان جوانرود از ابزار حبس استفاده نکردیم یا اگر استفاده کرده ایم به حق بوده است.

وی یادآور شد: در خصوص اعمال مجازات های جدید جایگزین حبس در جرایم خرد، برنامه ای در این راستا برای منطقه اورامانات در دست بررسی است که در صورت ابلاغ این برنامه از سوی رییس کل دادگستری استان کرمانشاه از مجازات های جایگزین حبس بیشتر استفاده خواهد شد.

نادری به دعاوی خانوادگی در جوانرود اشاره و خاطرنشان کرد: در مورد دعاوی خانوادگی از حداکثر ظرفیت شوراهای حل اختلاف استفاده کرده و برای اینکه این گونه دعاوی را به حداقل برسانیم نیاز به همت بزرگان و شخصیت های مذهبی مورد احترام مردم است که امید است با همکاری این بزرگواران شاهد بیش از پیش این دعاوی باشیم.فرماندار
اوقات شرعی
آب و هوای جوانرود