نسخه آزمایشی
Menuاقدامات صورت گرفته در راستای ارتقای شاخص های عمرانی شهرستان هرسین مطابق مفاد نظام نامه

بند 4 نظام نامه: شناسایی پروژه های عمرانی استانی که نقش موثری در توسعه شهرستان هرسین دارند و بررسی میزان اعتبار قابل تخصیص به آن پروژه

o     شناسایی زیرساخت های مورد نیاز شهرک صنعتی هرسین جهت تامین اعتبار از محل بودجه سال1398 آن شهرستان  و ارسال مشخصات آنها به دفتر هماهنگی امور اقتصادی جهت پیگیری تخصیص اعتبار مورد نیاز

o     شناسایی پروژه های عمرانی اولویت دار در سومین جلسه شورای هماهنگی توسعه شهرستان هرسین و تعیین تکلیف نحوه تامین اعتبار مورد نیاز جهت تخصیص به انها با حضور معاون محترم برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیران کل دستگاه های اجرایی مربوطه.

o       اختصاص 301.9میلیارد ریال به پروژه های عمرانی شهرستان هرسین در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در مورخ 1398/05/19.

o       مقرر گردید، جهت اجرای پروژه های ذیل اعتبار مورد نیاز از محل اعتبارات استانی تخصیص یابد:

§         شستشوی شبکه آب شرب شهر هرسین که با توجه به گل آلود شدن آب موجب نارضایتی شهروندن از وضعیت آب شرب شده است.

§         پیگیری تأمین اعتبار دو حلقه چاه عمیق و خط انتقال مربوط به تأمین آب شرب هرسین

§         با توجه به شیوع اپیدمی بیماریهای گوارشی در دهستان چشمه کبود از بخش مرکزی  نسبت به رفع مشکل فاضلاب آن روستا اقدام شود.

§         رفع مشکلات فنی مجتمع های آبرسانی پاسار، سنقرآباد، تمرگ و حفر چاه آب روستاهای سرماج حسین خانی و...

§         در دستور کار قرار گرفتن توسعه کمربندی شمالی جهت اتصال به کریدور شمال غرب به جنوب غرب از طریق اداره کل راه و شهرسازی.

§         احداث شش راه روستایی در سال 1397 توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص تامین اعتبار مورد نیاز.

§     پیگیری شبکه بهداشت و درمان شهرستان جهت  تحویل دستگاه های سی تی اسکن و آمبولانس هایی که در سال 95 که توسط وزیر محترم وقت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور تأمین اعتبار شده بود و مورد تأیید جناب آقای دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی وقت هم قرار گرفته است.

 

بند 7 نظام نامه: تدوین، تصویب و اجرای برنامه ویژه شهر در راستای تبدیل شدن هرسین به یک شهر نمونه

o    انجام طرح جامع شهر هرسین توسط راه و شهرسازی استان کرمانشاه در سال 1396، با مجری گری جناب آقای دکتر کلهرنیا، جهت مطالعات کالبدی، عمرانی، اجتماعی و اقتصادی که با توجه به پایان یافتن فاز مطالعاتی وارد فاز طراحی شده است.

o    برگزاری جلسه هم انديشي طرح جامع شهر در خصوص اعمال تغییرات لازم با حضور نماینده اداره کل مسکن و شهرسازی و نماینده استانداری و مشاور طرح و معاون عمرانی فرمانداری  و شهردار و اعضاء شورای اسلامی شهر هرسین

 

بند 10 نظام نامه: نحوه بهره مندی از ظرفیت ماده 56 در راستای پیشبرد پروژه های مهم و اساسی شهرستان و اقدامات اجرایی

o       تکمیل و تحویل تصفیه خانه فاضلاب شهر هرسین

o    کریدور بزرگراهی غرب کشور- بازرگان تا بندر امام خمینی (ره) (شامل مسیرهای ابواقلی-خوی-سلماس-ارومیه-میاندواب، میاندواب-کرمانشاه- سه راهی بیستون- هرسین- نورآباد، نورآباد- خرم آباد، کمربندیغرب اندیمشک و کمربندی جنوب و غرب اهواز و کنار گذر بوکان ، شماره طبقه بندی 1303016253 مندرج در پیوست شماره 1 قانون بودجه 98.

 

بند 13 نظام نامه:  پیگیری تخصیص اعتبارات مناسب در راستای بازنگری اساسی مسیلها و انجام عملیات آب و خاک در هرسین به  همراه شرح اقدامات صورت گرفته در این خصوص

o        با وجود بازنگری در مسیل ها و انجام عملیات آب و خاک در هرسین متاسفانه هنوز موفقیتی در جذب اعتبارات مورد نیاز صورت نگرفته است.