نسخه آزمایشی
Menu

مهندس بازوند:

12 هزار مسکن شهری و 5 هزار مسکن روستایی در زلزله ویران شده اند

استاندار كرمانشاه گفت: 12 هزار مسکن شهری و 5 هزار مسکن روستایی در زلزله ویران شده اند.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ مهندس بازوند در نشست ستاد بحران کشور که بعدازظهر امروز سه شنبه به ریاست دکتر روحانی رییس جمهور و با حضور وزیر نفت، وزير مسكن و شهرسازي، وزير بهداشت و درمان، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در استانداری کرمانشاه برگزار شد؛ اظهار داشت:دکتر روحانی رییس جمهور از همان لحظات اولیه وقوع زلزله به صورت تلفنی و به شکل مداوم پیگیر وضعیت استان هستند.

وي افزود: زلزله کرمانشاه در 50 سال اخیر بی سابقه بوده و تلفات جانی و خسارات گسترده ای را در پی داشته است به گونه ای که 12 هزار مسکن روستایی و 5 هزار مسکن روستایی به صورت کامل تخریب شده اند.

مهندس بازوند با بيان اينكه 15 هزار واحد خسارت هایی بین 20 درصد تا 70 درصد خسارت دیده اند گفت: هم اکنون به دلیل پس لرزه های مداوم در منطقه، مردم سخت خواهان چادر و اسکان اضطراری هستند که باید تامین کنیم و در مرحله بعد باید به دنبال تهیه اسکان موقت برای مردم باشیم.

وي افزود: در شرایط اضطراری فعلی باید یک مبلغ بلاعوض در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد تا بخشی از مشکلاتشان را مرتفع کنند.

استاندار كرمانشاه ادامه داد:تسهیلاتی هم برای ساخت مسکن در اختیار مردم آسیب دیده قرار گیرد كه البته باید روند اهدای تسهیلات درگیر بروکراسی بانک ها نشود و سریعتر در اختیار مردم قرار گیرد.

وي بيان داشت: خسارت بسیار سنگینی به ساختمان های دولتی و خدمات رسان رسیده است و زیرساخت های آب و برق و گاز دچار آسیب جدی شده اند که ترمیم آن ها نیازمند اعتبارات لازم است.

مهندس بازوند اظهار داشت: استان برای ترمیم این آسیب ها و خسارت های گسترده نیازمند یک خط اعتباری مستقل است.

وي گفت: بسیاری از واحدهای تولیدی و خدماتی منطقه دچار آسیب جدی شده اند و سخت نیازمند حمایت های اقتصادی و بخشودگی های مالیاتی دو ساله و تنفس های مالیاتی هستند.اوقات شرعی
آب و هوا