نسخه آزمایشی
Menu

مديركل دفتر امور اجتماعي استانداري:

نگاه به كتاب و كتابخواني بايد فرهنگي باشد


مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري گفت: نگاه به كتاب و كتابخواني بايد فرهنگي باشد و اگر نگاه به مبحث كتابخواني تجاري نباشد قطعاٌ در اجراي كارها با موفقيت بيشتري روبرو خواهيم شد.

به گزارش واحد خبر اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس فريبرز نجفي مهر امروز در جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي استان اظهار داشت: اگر مي خواهيم به فرهنگ و نهاد  اجتماعي بيشتر توجه كنيم بايد بسترهاي لازم براي فرهنگ مطالعه و كتابخواني را در جامعه ترويج دهيم.

وي تصريح كرد: تا وقتي به توسعه كتابخواني نپردازيم و نگاه غير فرهنگي به مقوله كتاب داشته باشيم در انجام كارهاي فرهنگي با موفقيت كمتري همراه خواهيم شد.

وي بيان داشت: توسعه فرهنگ كتابخواني از يكسو جامعه را با مطالعه بيشتر براي دانستن و آگاهي عموم همراه مي كند و از سوي ديگر بستر ساز حركت به سمت توسعه فرهنگي خواهد بود.

مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري ادامه داد: ما در دفتر امور اجتماعي برنامه هاي خود را براي توسعه فرهنگ كتابخواني و توجه به كتاب و كتابخواني تدوين كرده ايم و از همه دستگاه هاي اجرايي ذيربط مي خواهيم كه در اين مسير حركت كنند.

وي توجه به توسعه فرهنگ كتابخواني در مراكز آموزشي به ويژه مدارس را بسيار مهم عنوان كرد و گفت: با توسعه كتابخواني در مدارس مسير براي توسعه اين فرهنگ بيش از پيش در جامعه هموار مي شود.

وي همچنين بر تدوين برنامه هاي لازم براي ديجيتالي شدن كتابخانه هاي استان تاكيد كرد.