نسخه آزمایشی
Menu

معاون استاندار:

نياز امروز ، ارائه تصویر مثبت از داشته های استان است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه با تاکید بر احصای ضرورت های فرهنگی استان گفت: با تهیه منشور فرهنگی موضوع ترافیک،راهکار ارتقای فرهنگ  ترافیکی و نوع باورهایی که نیاز به تغییر آن وجود دارد تعیین می شود.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ محمد ابراهیم الهی تبار در کارگروه اجتماعی استان کرمانشاه اظهار داشت: دستگاه های فرهنگی و رسانه ها برای برنامه سازیو. اثرگذاری نیازمند محتوا و تغذیه از سوی دستگاه ها هستند لذا در تقویت فرهنگ ترافیک نیز ظرفیت های فراوانی برای تبلیغ و اطلاع رسانی وجود دارد که استفاده از آن بسته به تلاش دستگاه ها دارد.

وي بيان داشت: ارتقای فرهنگ ترافیکی استان نیاز به تبلیغ موثر و هوشمندانه و ورودسازمانهای مردم نهاد دارد. مردم اگر آموزش های لازم را ببینند همراهی خواهند کرد. این امر در زلزله سال گذشته و کنترل آسیب های روحی وروانی تجربه شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه ادامه داد: برای تعطیلات و مسافرت های عید نوروز پیام های آموزشی و فرهنگی در موضوع ترافیک آماده و اطلاع رسانی شود. لازم است که پیام آموزش های ترافیکی و هشدارها از مدارس به خانواده ها برود.

وي گفت: هدف ما زندگی عزتمندانه مردم است و تلاش می شود که اگر کسی آسیب دید و از کار افتاد برای معیشت خود زیر پوشش نهادهای حمایتی نرود و عزتمندانه از بیمه مستمری خود بهره ببرد. برنامه استان پوشش صد در صدی جمعیت استان برای بازنشستگی است. در زلزله سال گذشته اگر مردم مناطق تحت پوشش بیمه بازنشستگی می بودند خیلی از دشواری ها را نداشتیم.

الهي تبار افزود: معرفی مشاهیر و مفاخر استان به عنوان بخشی از هویت ملی و ظرفیت انسانی استان یکی از تکالیف اداره کل فرهنگ و ارشاد است. بر اساس طرحی در همین باره قرار است که شخصیت های ملی، استانی و شهرستانها به مردم معرفی و شناسانده شوند.

وي تاكيد كرد: دانشنامه استان کرمانشاه مجموعه ای فاخر و مرجع بحساب می آید که لازم است طرح تهیه آن در شورای برنامه ریزی مطرح و با تصویب همراه شود تا اعتبارات لازم را دریافت کند.طرح های فرهنگی تا تبدیل به پروژه نشوند اعتباری نمی گیرند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه تصريح كرد: آنچنان که در نشست خبری ابتدای هفته گزارش داده شد استان کرمانشاه در مسائل اخلاقی بهترین استان کشور اعلام شده است. این گزارش با بازخورد مطلوب و انعکاس رسانه ها همراه شد که نشان دهنده تاثیر و توجه افکار عمومی به برداشت های مثبت از استان کرمانشاه است بنابراين تقویت این باورهاو ارائه زیبایی ها نیاز امروز استان است.

وي همچنين گفت: در جرائم مالی نیز روبه بهبودی بسیار خوب قرار گرفته ایم همچنین حرکت های امید بخشی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی از جمله طلاق اعتیاد و خودکشی آغاز شده است.