+ 0 -
ADA

استاندار کرمانشاه:

نقش هلال احمر برای الگو سازی و تبدیل استان به مرجع، ویژه است/ در رسیدگی به حوادث کوهستان تبدیل به استان پیشرو کشور شویم


استاندار کرمانشاه گفت: جمعیت هلال احمر با توجه به تجربیات خود می تواند کمک حال بسیاری از دغدغه های استان باشد و با بیان مسائل پیشینی مانع از حوادث پسینی برای مردم شود. از جمله نقش این جمعیت برای برند سازی و تبدیل توانمندی های استان به مرجع کشوری ویژه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ محمد طیب صحرایی امروز سه شنبه  با حضور در مرکز جمعیت هلال احمر استان ضمن خداقوت به مدیران، پرسنل و داوطلبان هلال بابت ارائه خدمات شبانه روزی در ایام نوروز، طی سخنانی در جمع مسئولان این سازمان گفت: زندگی بشر هرچه متراکم و زوایای آن بیشتر می شود، شاهد حوادث بیشتری هم شده که نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست زیرا اکنون رخداد انواع حوادث برای همه انسانها محتمل است. در این زمینه نقش و خدمات جمعیت هلال با عنوان یک نهاد تخصصی و باانگیزه شایسته قدرشناسی و تشکر است.

او با اشاره به آمار بالای حوادث کوهستان در استان کرمانشاه که دارای ارتفاعات و کوه های متعددی است، گفت: باید تلاش کنیم که جمعیت هلال احمر استان در رسیدگی به حوادث کوهستان تبدیل به استان پیشرو کشور شود و نیز دست کم در چند حوزه آموزشی به مرجع کشوری تبدیل شود.

وی گفت: باید در تمامی رشته ها برای استفاده بهتر از مزیت های استان الگوسازی کنیم و کرمانشاه می تواند با توجه به این مزیت ها به عنوان مرکز منطقه ای مطرح باشد که نقش هلال احمر و رسانه ها برای برند سازی و کمک به بسیاری از موضوعات و تبدیل استان به الگو کشوری و جهانی ویژه است.

استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به ظرفیت ها و مزیت های فراوان استان در بخش های مختلف از جمله ظرفیت های گردشگری خواستار فعال شدن هلال احمر در این زمینه هم شد به گونه ای که هم ارائه ظرفیت ها و توانمندی هلال احمر استان انجام شود و هم در دل آن، ظرفیت های گردشگری همانند کوهستان ها و رودخانه های زیبا آن معرفی گردد.

وی بر ضرورت بهره مندی از این مزیت ها با خلاقیت و ابتکار و استفاده از فضای رسانه ای برای نمایش دادن و شناساندن توانمندی های استان تاکید و تصریح کرد: با توجه به اینکه آثار باستانی و گردشگری متعدد و روستاهای جذاب و متنوع در استان وجود دارد با همکاری صداوسیما و اداره میراث فرهنگی می توان با تهیه فیلم ها و سریال های جذاب، هم نسبت به معرفی این ظرفیتها اقدام کرد و هم توانمندی و آموزش های جمعیت هلال احمر استان ارائه شود که هر دو بعد آن برای استان آورده های خوبی دارد.

وی افزود: کرمانشاه در کشور به عنوان یک استان کوهستانی و حوادث آن مورد توجه است بنابراین بسیار مغتنم است که ما در رسیدگی به کوهستان به یک استان الگو و پیشرو تبدیل شویم و هلال احمر کرمانشاه نیز به یک الگو در رسیدگی به سوانح کوهستان تبدیل شود.

مقام عالی استان گفت: برای کارهای حرفه ای و تخصصی خود باید قله تعریف و استان کرمانشاه را به عنوان مرجع و پیشرو در کشور معرفی کنیم.

وی همچنین با اشاره به جذابیت های گردشگری استان برای بازدید گردشگران و مسافرین و همچنین قرار گرفتن کرمانشاه در مسیر عتبات عالیات و اربعین ادامه داد: در نوع رسیدگی به حوادث جاده ای هم می توانیم الگوسازی کنیم  و این کار کاملا شدنی است و طبیعتا قله شدن سخت است اما وقتی حاصل شد، جذابیت های جدید تولید می کند و این جذابیت ها منجر به آورده برای استان خواهد شد.

استاندار کرمانشاه به تنوع آب و هوایی و چهارفصل بودن استان اشاره کرد و خواستار فرهنگ سازی برای استفاده بهتر از طبیعت و کمک به سلامتی و تندرستی مردم با کمک جمعیت هلال احمر شد و افزود: کوه ها، رودخانه ها، سدها و مجموعه های گردشگری زیادی در کرمانشاه وجود دارد که استفاده بهتر از این ظرفیت ها مستلزم فرهنگ سازی در ابعاد مختلف است که می توان با نصب تابلوهایی که حاوی پیام های مختلف در فصل های مختلف باشد برای مسیر کوهنوردان به سلامتی و تندرستی آنها اقدام کرد.

صحرایی اظهار داشت: هلال احمر با توجه به تجربیات خود می تواند کمک حال بسیاری از موضوعات در استان باشد و با بیان مسائل پیشینی مانع از حوادث پسینی برای مردم شود.اوقات شرعی
آب و هوا