نسخه آزمایشی
Menu

معاون استاندار:

منافع و آرامش استان مهمترین اولویت ماست

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه با بیان اینکه مردم قضاوت کننده بیانیه برخی احزاب هستند تاکید کرد: منافع و آرامش استان مهمترین امر برای مدیریت استان بوده است.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ محمد ابراهیم الهی تبار در نشست خبری استاندار و معاونین با رسانه ها در پاسخ به سوالی در مورد بیانیه احزاب اصلاح طلب استان تصریح کرد: جریانات سیاسی اظهار نظر می کنند و مردم هم قضاوت کننده خواهند بود.

وي گفت: در دولت های نهم و دهم افراد زیادی بدون ضابطه بکارگیری شدند که از ستادهای انتخاباتی و مناطق مختلف بودند.این اقدام، موجب شد که از دولت تدبیر و امید نیز انتظار این بکارگیری ها به وجود بیاید اما دولت أین کار را نکرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه ادامه داد: این انتظارات همچنان وجود دارد اما تاکنون استان استخدام بدون ضابطه ای نداشته است با این تفاسیر مردم نسبت به أین بیانیه ها قضاوت کننده و تعیین کننده جایگاه آن هستند.

الهي تبار اظهار داشت: برخی دوستان در تماس هایی اعلام کرده اند که در صدور این بیانیه نقشی نداشته اند از این بیانیه نباید تلقی سهم خواهی احزاب را داشت. احزاب نقدهایی دارند و این طبیعی است.

وي بيان داشت: با احزاب سیاسی نشست داریم و نظرات را دریافت می کنیم. از مشورت احزاب در مسائل استان استفاده می کنیم.

وي افزود: منافع و آرامش استان مهمترین هدفی بوده که مدیریت استان آنرا در پیش گرفته است و آنچه مهم بوده حرکت استان در مسیر توسعه بوده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه تصريح كرد: در انتصابات مجموعه استانداری استان، ۶۷نفر بکارگیری شده اند که از این تعداد ۷نفر از بانوان بوده و فقط ۵نفر خارج از سازمان بکارگیری شده اند. ۱۰نفر از این ۶۷نفر، از مذاهب مختلف بوده اند. 

الهي تبار خاطرنشان ساخت: از ابتدای دولت تدبیر و امید، تعداد کانون های صنفی از ۱۰کانون به ۱۸کانون رسیده و تعداد احزاب سیاسی نیز از ۱۳ حزب به ۴۰حزب افزایش داشته است.

وي گفت: در حوزه امنیتی به لحاظ شرایط همسایگی استان کرمانشاه یا دو استان آلوده کشور همسایه، با اشراف اطلاعاتی مجموعه نیروهای امنیتی در استان و تلاش و پیگیری شورای تامین منتج به أین شده که مشکل امنیتی خاصی در استان نباشد و تمام جریانات در حال رصد می باشند.

وي بيان داشت: در مورد جرائم، استان توانسته با کنترل هایی که انجام شده نسبت به میانگین کشوری وضعیت بهتری داشته ایم و در برخی جرائم که افزایشی بوده متاثر از فضای کشور بوده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه ادامه داد: در حوزه مسائل اجتماعی، ۵آسیب مورد نظر بوده که در حاشیه نشینی ۱۴محله در استان هدف قرار گرفته اند و دفاتر تسهیل گری نیز با گامهای ۵گانه در حال فعالیت هستند. ۶مرکز خدمات بهداشتی در این مناطق تجهیز می شود و بهزیستی نیز ۲۷۲میلیون تومان اعتبار اختصاص داده است.

وي گفت:  شهرداری کرمانشاه نیز ۲۵میلیارد و سیصد میلیون تومان اعتبار در مناطق حاشیه نشین برای زیباسازی اختصاص یافته است. ورزش و جوانان استان نیز ۸۰,زمین ورزشی را در روستاها و ۱۳زمین فنس کشی شده در مناطق حاشیه تدارک دیده و آموزش و پرورش نیز با اعتبار ۳میلیارد و۷۰۰ میلیون تومانی، ۷۹کلاس را هوشمند خواهد کرد.

وي افزود: 2 میلیون و پانصد هزار لیتر سوخت به مرزنشینان اختصاص یافته که مقدمات کار انجام شده و در ابتدای مزایده قرار دارد. خانوارهای مرزنشین  شناسایی شده اند. در مزایده در شرایط مساوی اولویت با بومی ها و تعاونی ها خواهد بود.