نسخه آزمایشی
Menu

معاون استاندار کرمانشاه تاکید کرد

مقابله با کرونا جلوه همبستگی اجتماعی کرمانشاهی هاست


معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با تاکید بر پرداخت موثر رسانه ای به جلوه های ایثار برخی شهروندان و گروهها در این ایام تاکید کرد: کرمانشاه در موضوع مقابله و کنترل کرونا شاهد اتفاقی نیک بنام همبستگی اجتماعی در میان اقشار مردم، تشکل هاو نهادها بوده که می طلبد تقویت شود.

به گزارش واحد خبر اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ محمدابراهیم الهی تبار در نشست شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: از ویژگی های استان کرمانشاه در مقابله با کرونا، همسویی و همصدایی مردم، تشکل های اجتماعی و پای کار بودن نهادها بوده که نیاز است به جلوه های این همبستگی پرداخته شود.

وی با بیان اینکه رسانه ها در برنامه کنترل بیماری و آگاه سازی مردم تا کنون همراهی موثر و ستودنی داشته اند افزود:یکی دیگر از ویژگی های استان کرمانشاه، پیش تازی استان در عرصه اطلاع رسانی بوده و از ابتدای امر رسانه ها همسو و همصدای ستاد کرونا فعالیت داشته اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در ادامه با اشاره به مصوبات ملی ستاد کرونا تاکید کرد: آنچه که مهم بوده اهمیت به  امنیت جامعه در کنار حفظ سلامت آن بوده است. 

وی افزود: راهبرد تصمیم گیران در ستاد کرونا اتخاذ تدابیر بینابینی بوده که  حفظ امنیت همراه با سلامت بوده چرا که اگر کشور دچار چالش اقتصادی شود قطعا چالش امنیتی نیز پدید می آید.

الهی تبار با تاکید براینکه تهدید کرونا همچنان پا برجاست تصریح کرد: مراعات بهداشت فردی از سوی شهروندان برای کنترل ویروس مورد تاکید است اما می طلبد که روند عادی زندگی نیزجریان داشته باشد.

معاون استاندار کرمانشاه درتشریح روند طی شده در کنترل بیماری کرونا گفت: در عرصه ملی بر اساس  توانمندی برخی استانها، کیت های تشخیص به آنها اختصاص داده شد که کرمانشاه نیز شامل آن شد و با انجام این آزمایشات مبتلایان بیشتری شناسایی می شوند که این افزایش آماری، یک نقطه قوت برای استان بحساب می آید چرا که مبتلایان پنهان را شناسایی می کند. 

الهی تبار همچنین باتاکید بر اینکه مبتلایان تحت پوشش و پایش کادر درمان استان قرار می گیرند تاکید کرد: برای مبتلایان نباید احساس طرد اجتماعی به وجود بیاید بلکه تاکید شده تحت بیشترین حمایت ها و رسیدگی ها قرار بگیرند.

معاون استادار با بیان اینکه دادگستری مسئولیت فردی و اجتماعی افراد مبتلا را نسبت به جامعه گوشزد کند تاکید کرد: اگر تاکنون کرمانشاه بیماری کرونا را مدیریت کرده به مشارکت و همراهی صنوف و گروهها باز می گردد.

الهی تبار در ادامه این نشست با تاکید بر لزوم حمایت از سلامت خبرنگاران وتامین اقلام بهداشتی برای فعالان رسانه افزود: در جهت حمایت از رسانه های مکتوب، نشریات استانی می توانند آگهی های مناقصه مزایده و حقوقی را در چاپ الکترونیکی پیش بگیرند. 

معاون استاندار کرمانشاه در پایان با اشاره به جلوه های فرهنگ ایثار از سوی برخی شهروندان نیز گفت: برخی شهروندان، گروهها و خیرین همچون دوران جنگ،زلزله یا سیل به افرادی که در این ایام دچار آسیب شده اند کمک می کنند که این جلوه های ایثارگرانه باید مورد پرداخت رسانه ای قرار گیرد.