نسخه آزمایشی
Menu

استاندار کرمانشاه:

مشكلات بيكاري 22 درصدي كمتر از زلزله نيست / استان كرمانشاه زمينه هاي بسيار مناسبي براي سرمايه گذاري در بخش معادن دارد

استاندار کرمانشاه گفت: استان كرمانشاه داراي مشكل بيكاري22 درصدي است كه اين مشكل كمتر از زلزله نيست.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در جلسه بررسی وضعیت معادن استان که با حضورمعاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: استان كرمانشاه يكي از استان هاي پرظرفيت و ثروتمند است كه كرمانشاه با اين همه ظرفيت زمينه هاي بسياري براي توسعه دارد.

مقام عالي استان اظهار داشت: مردم کرمانشاه هشت سال نسبت به دیگر استان ها فرصت توسعه را از دست دادند اما اين استان در تمامي زمينه ها،  پتانسيل هاي قوي براي توسعه دارد.

مهندس بازوند با اشاره به زمينه هاي مناسب در بخش معدن براي سرمايه گذاري،  بيان داشت: اميدوارم در اين بخش با حمايت مسئولين ذيربط سرمايه گذاري هاي لازم صورت گيرد زيرا معادن قیر استان،  زمينه هاي بسيار مناسبي براي توسعه است.

استاندار كرمانشاه گفت: بايد تلاش كنيم كه منابع قير طبيعي استان كرمانشاه فرآوري شود و استان در اين بخش نياز به سرمايه گذاري و توجه بيشتر دارد.

مجموعه مدیریت استان کرمانشاه در زلزله اخیر اقدام های قابل توجهی انجام دادند

در اين جلسه همچنين معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت نيز گفت: با توجه به زلزله 21 آبان 96 کرمانشاه، تسهیلات معدن کاران این استان که از صندوق توسعه معادن دریافت کرده اند، امهال خواهد شد.

مهدی کرباسیان افزود: امهال این تسهیلات به منظور کمک به زلزله زدگان و بازسازی مناطق زلزله زده انجام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه از نظر اکتشاف معادن در کشور ضعیف هستیم، گفت: به منظور کشف معادن جدید در کشور و به ویژه استان کرمانشاه اقدام های حمایتی و تحقیقاتی انجام خواهیم داد و در زمینه پرداخت تسهیلات ایجاد معدن، استان کرمانشاه را در اولویت کاری خود قرار داده ایم.

وي همچنين در بخش دیگری از صحبت های خود به زلزله اخیر در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: مجموعه مدیریت استان کرمانشاه در زلزله اخیر اقدام های قابل توجهی انجام دادند.اوقات شرعی
آب و هوا