نسخه آزمایشی
Menu

معاون استاندار:

فرآيندهاي مديريت پسماند و بازيافت براي ارائه خدمات مناسب بازنگري مي شوند

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري گفت: فرآيندهاي مديريت پسماند و بازيافت براي ارائه خدمات مناسب بازنگري مي شوند.

به گزارش واحد خبر اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ نشست پيگيري مشكلات شركت بازيافت مواد و توليد كودآلي به رياست مهرداد سالاري معاون هماهنگي امور عمراني استانداري به منظور پيگيري مصوبات كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد و با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي، فرماندار و شهردار كرمانشاه، مديركل دفتر امور شهري و ساير اعضا امروز ( سه شنبه ١٤ آبان) تشكيل شد.

مهندس سالاري در اين نشست بر لزوم رفع مشكلات پروژه بازيافت براي برون رفت از وضعيت فعلي تأكيد كرد و ضرورت اجراي راهكارهاي عملياتي و اجرايي تدوين شده را يادآور شد.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري با بيان اينكه فرآيند بازيافت در كلانشهر كرمانشاه بر اساس شرايط فعلي با مشكلاتي روبرو شده است، اظهار داشت: حفظ محيط زيست و مديريت پسماند و استفاده از شيوه هاي مناسب جمع آوري در كلانشهر كرمانشاه براي مردم و مسوولين داراي اهميت است و تحقق فرآيندهاي اجرايي نيازمند بازنگري فرآيندهاي كنوني در مديريت شهري است.

وي با بيان اينكه وظيفه اداره امور شهر با شهرداري است و و در قبال مسووليت، تعهد خدمتگزاري به مردم را داريم، تاكيد كرد: وظيفه اداره امور شهر با شهرداري است و و در قبال مسووليت تعهد خدمتگزاري به مردم را داريم. در نشست هاي مربوط به مسايل شهري، شوراي شهر و شهرداري ضمن تدوين سياستگذاري و فرآيند اجرايي را نيز با اهتمام جدي پيگيري نمايند.

سالاري بيان داشت: در حوزه مسايل شهري مشكلاتي وجود دارد كه نياز هست با هم افزايي و همدلي در پاسخ به مسايل راه حل داشته باشيم.

وي افزود: قانون وظايف را به صورت واضح و مبرهن مشخص نموده است و شهردار و شورا بايد وظايف خود را در قبال ارائه خدمات به شهروندان بپذيرند و براي حل مشكلات راه حل كاربردي ارائه دهند.

سالاري تاكيد كرد: شهرداري بايد با ساخت و ساز هاي غير مجاز و مشاغل مزاحمي كه سلامت و زيست مردم را به خطر انداخته برخورد قانوني كنند و وضعيت موجود را ساماندهي نمايند.

وي افزود: براي شركت مديريت پسماند دو هفته زمان تعيين خواهيم كرد و شهرداري موظف است تصميم نهايي را در خصوص حل مشكل اين شركت اعلام كند و در خصوص محصولات شركت بازيافت كه مورد تاييد اداره استاندارد  است براي جهاد كشاورزي تعيين تكليف شود كه اگر اداره استاندارد تاييد كرده بايد از كود آلي در حوزه هاي مختلف استفاده شود.

سالاري گفت: نشست هاي مشورتي با رويكرد دستيابي به راهكارهاي عملياتي داراي امكان سنجي تشكيل مي شود و اميد داريم از تمامي ظرفيت ها و امكانات براي ايجاد شرايط مطلوبي در شهر كرمانشاه بر اساس درخواست ها و دغدغه مندي هاي شهروندان استفاده شود.

معاون استاندار كرمانشاه در ادامه بر لزوم مشاركت شهروندان در اجراي فرآيندها اشاره داشت و افزود: با پيگيري هاي مستمر استاندار، شهردار و بالارفتن جمعيت، كرمانشاه به كلانشهر تبديل شد و طبعا در اين حوزه نيازهاي جديدي هم ايجاد خواهد شد كه ارائه خدمات نيازمند بازنگري است.

 سالاري تاكيد كرد: تاكنون چندين جلسه براي رفع مشكلات شركت بازيافت از جمله مسائل مالي تشكيل شده و در اين نشست به راهكاري عملياتي به عنوان خروجي مناسب براي رفع مشكل خواهيم رسيد كه به شركت ابلاغ خواهد شد.

وي در پايان تصريح كرد: به دنبال ارائه خدماتي در خور شهروندان هستيم و بر اين اساس مديريت پسماند و بازيافت را به گونه اي طراحي خواهيم كرد كه شهروندان در مناطق مختلف به لحاظ زيست سالم دچار مشكلي نشوند.