نسخه آزمایشی
Menu

مدير كل دفتر امورسياسي و انتخابات استانداري:

عمل در چارچوب قانون يكي از مهمترين اركان برگزاري انتخابات سالم است

مدير كل دفتر امورسياسي و انتخابات استانداري گفت: عمل در چارچوب قانون يكي از مهمترين اركان برگزاري انتخابات سالم است.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ بهرام سليماني، مدير كل دفتر امورسياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري در جلسه شوراي اداري شهرستان كنگاور، بر حفاظت از سرمايه ها و دستاوردهاي چهل ساله انقلاب اسلامي تاكيد كرد و گفت: انتخابات يكي از سرمايه­هاي بزرگ انقلاب اسلامي و نمادي از حضور مردم در تمامي اركان و عرصه­هاي قدرت در نظام اسلامي است.

وي گفت: شهرستان كنگاور به دليل حضور شخصيت­هاي بزرگ مذهبي و عرفاني، شهداي نامدار در دوران مبارزه با رژيم ستم­شاهي و در 8 سال دفاع مقدس و همچنين نفوذ عميق مذهب در ميان تمامي لايه ها و اقشار جامعه، از جمله مذهبي­ترين و انقلابي­ترين مناطق غرب كشور محسوب مي­شوند و به درستي از آن به عنوان ذخيره ارزشمند براي انقلاب اسلامي ياد مي­گردد. 

سليماني افزود: كنگاور به شهر تدين و تمدن شهره بوده و از ديرباز مسكن روحانيون صاحب نامي نظير: مرحوم حاج آقا بزرگ عراقي و شهيد والامقام آيت الله بهاء‌الدين محمدي عراقي بوده است كه  نام اين عالمان وارسته براي هميشه در تاريخ كنگاور و در ياد و خاطر مردمان اين ديار ماندگار است.

مدير كل دفتر امورسياسي استانداري گفت: كنگاور از دوران باستان تاكنون به عنوان يك معبر مهم ترانزيتي موردتوجه بوده است، كما اينكه در حال حاضر نيز به عنوان دروازه شرقي استان، نقش مهمي در انتقال كالا و مسافر و ... ايفا مي كند.

برخورداري از پتانسيل­هاي جغرافيايي و طبيعي هم در حوزه كشاورزي و باغداري و هم گردشگري، شهرستان كنگاور را از جايگاه ويژه اي در سطح استان برخوردار نموده است كه سابقه تاريخي طولاني و وجود آثار تاريخي برجسته همچون معبد آناهيتا و تپه گودين... بر ميزان اين اهميت افزوده است كه در كنار جاذبه­هاي طبيعي و آب و هواي مناسب مي­تواند بستري براي توسعه گردشگري محسوب شود كه اميدواريم با اهتمام مردم و مسئولين ،كنگاور در جايگاه واقعي خود به لحاظ توسعه و برخورداري قرار بگيرد.

سليماني در ادامه گفت: از سال گذشته و با شروع دور جديد سنگ اندازي و دشمني ورزي­هاي آمريكا عليه ملت شريف ايران، اعمال تحريم‑هاي بي سابقه برضد جمهوري اسلامي ايران و تلاش براي قرار دادن ايران در انزواي اقتصادي، كشورمان با وضعيت خاصي رو به رو بوده است كه نيازمند اتخاذ تمهديدات ويژه از سوي مردم و مسئولان براي عبور از اين شرايط سخت مي­­باشد.

وي افزود: دشمن با تحمیل جنگ اقتصادی و تحریم های شدید نفتی و بانكي، در صدد تضعيف قدرت نظام و آسیب به وحدت و انسجام ملی است؛ بر همين اساس ضروري است از بروز اختلافات داخلی پرهیز  شود.

مدير كل دفتر امورسياسي استانداري، انتشار اخبار غير واقعي در حوزه اقتصادي، اظهارنظرهای غیرکارشناسانه در عرصه دیپلماسی و زیرسوال بردن دستاوردهای نظام و دولت را  از محورهایی دانست كه دشمن با دستاویز قرار دادن آن ها  در صدد است نظام را ناکارآمد نشان دهد.

دبير ستاد انتخابات استان گفت: تلاش براي حفظ سرمايه­هاي مادي و معنوي و حفاظت از دستاوردهاي 40 ساله انقلاب وظيفه­اي است كه اين روزها بايد با جديت بيشتري هم از سوي مردم و هم از سوي مسئولان مورد توجه واقع گردد.

وي در ادامه افزود: بدون ترديد انتخابات يكي از سرمايه­هاي بزرگ انقلاب اسلامي و نمادي از حضور مردم در تمامي اركان و عرصه­هاي قدرت در نظام اسلامي است. از اين رو مشاركت حداكثري و پرشور مردم در انتخابات، يكي از نمادها و جلوه­هاي اصلي اعتماد و سرمايه اجتماعي محسوب مي گردد. لذا حفظ اين سرمايه، وظيفه سنگين و امانت بزرگي در دست برگزار كنندگان انتخابات مي­باشد. 

سليماني احاطه و اشرافيت نسبت به قانون و عمل در چارچوب آن را يكي از مهمترين اركان برگزاري انتخابات سالم بر شمرد و افزود: در حاليكه تاكيدات مقام معظم رهبري، رياست محترم جمهور و مسئولان انتخابات در سطح استان و كشور، بر ضرورت برگزاري انتخابات سالم و در چهارچوب قانون از سوي برگزار كنندگان مي­باشد، از سوي ديگر داوطلبين انتخاباتي نيز وظيفه دارند در چهارچوب قانون و به دور از حاشيه سازي و اختلاف افكني هاي قومي و طايفه­اي و منطقه اي، اقدام به فعاليت در چهارچوب قانون نمايند و هواداران آنها از برخوردهاي تفرقه افكنامه و حساسيت برانگيز پرهيز كنند.

در ادامه از خدمات فرزاد پرگر تقدير و هوشنگ يوسفي به عنوان معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري كنگاور معرفي شد.