نسخه آزمایشی
Menu

استاندار كرمانشاه:

طرح مهارت آموزي در محيط كار مي تواند اشتغال مناسبي براي استان به همراه داشته باشد

استاندار كرمانشاه گفت: طرح مهارت آموزي در محيط كار مي تواند اشتغال مناسبي براي استان به همراه داشته باشد اما برخي با سخت گيري هاي بي مورد خود مانع از اجراي اين طرح در استان مي شوند.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان كه در سالن جلسات تدبير استانداري برگزار شد، افزود: دبيرخانه اين كاروه موظف است كارها و برنامه هاي اشتغال استان را با جديت بيشتري پيگيري كند زيرا عملكرد گذشته آن قابل قبول نيست.

وي با بيان اينكه همه وظيفه داريم در راستاي اشتغالزايي نهايت تلاش خود را بكار گيريم، اظهار داشت: براي مجموعه اي كه قرار است خودش متولي اشتغال در استان باشد انتظار تلاش و پيگيري بيشتري مي رود كه تمامي موانع برسرراه اشتغال را رفع نمايد.

وي با اشاره به طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي خاطرنشان ساخت: با توجه به وجود رتبه بالاي استان در بحث بيكاري انتظار است كه همه در زمينه ايجاد بسترهاي لازم براي ايجاد اشتغال تلاش كميم اما متاسفانه در برخي از موارد بازرسين اداره كار و بيمه تامين اجتماعي با توجه به سخت گيري هاي بيش از حد خود مانع از اشتغالزايي در استان مي شوند لذا از اداره كار و تامين اجتماعي استان مي خواهيم كه با قاطعيت با اين افراد برخورد كنند.

استاندار كرمانشاه تصريح كرد: خيلي جاي تعجب دارد استاني با مشكل بيكاري مواجه باشد اما از آن طرف عده اي به لحاظ سخت گيري هاي بي مورد مانع ايجاد اشتغال گردند لذا ما ديگر اين عملكرد اداره كار و تامين اجتماعي را قبول نخواهيم كرد و از دستگاه هاي ذيربط به ويژه اداره فني و حرفه اي انتظار داريم كه طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي را براي استان به صورت دقيق پيگيري كنند.

مهندس بازوند بيان داشت: اين طح بسيار خوبي است كه مي تواند اشتغال مناسبي را براي استان ايجاد كند.

وي گفت: تا شنبه هفته آينده بايد شاهد اجراي طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي در استان باشيم و يك تغيير اساسي در اجراي آن براي استان رقم بخورد.

وي همچنين از بانك كشاورزي و جهادكشاورزي استان خواست كه تلاش كنند تا هفته آينده روند پرداختي هاي تسهيلات اشتغال فراگير در استان با افزايش چشمگيري همراه باشد.

استاندار كرمانشاه در ادامه از بانك توسعه تعاون نيز خواست كه تلاش هاي خود را براي تسريع در پرداختي هاي تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري بكار گيرد.اوقات شرعی
آب و هوا