نسخه آزمایشی
Menu

دكنر حاتمي:

صنایع دستی ظرفیت بالایی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی دارد

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري گفت: صنایع دستی ظرفیت بالایی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی دارد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ دکتر هدايت حاتمی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی مراسمی با حضوررفعالان این عرصه در هتل پارسیان برگزار گردید. در این مراسم دکتر حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مجموعه مدیریتی استان بر روی صنایع دستی تاکید ویژه‌‌‌ای دارد، گفت: سه راهکار عملیاتی در قالب طرح های حمایتی برای رونق صنایع دستی استان را در دستور کار اجرا داریم که شامل ایجاد کمیته اقتصاد فرهنگ و هنر، ارائه برنامه‌های رونق بخشی صنایع دستی توسط فعالان این عرصه به مدیریت استان و ایجاد تشکل‌های خصوصی صنایع دستی می‌باشد.

وی افزود:  امروز کشورهای توسعه یافته به تدریج وظایف و مسئولیت های خود را به تشکل ها و شرکت های بخش خصوصی در بخش های تخصصی واگذار می کنند و ما هم باید به این سمت برویم زیرا با شکل گیری تشکل های بخش خصوصی صنایع دستی می توان عمده فعالیت هایی که اکنون توسط دولت در این بخش انجام می شود را به تشکل ها واگذار کرد.

وی همچنین بر داشتن نگاه زنجیره ای در اقتصاد به خصوص در بخش صنایع دستی  تاکید کرد و گفت: باید امروز زنجیره تولید، بازاریابی و تبلیغات، فروش و صادرات صنایع دستی در قالب یک زنجیره واحد دیده شود تا صنایع دستی رونق بگیرد.

معاون استاندار  در بخش دیگری از سخنان خود از همه صاحب نظران و پیشکسوتان صنایع دستی در استان خواست بر روی هویت شهرها و روستاهای استان در زمینه صنایع دستی فکر کنند و هر شهر و روستا را با برندی از صنایع دستی و سنتی معرفی کنند.

حاتمی صنایع دستی را ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی دانست و گفت: مجموعه مدیریتی استان کرمانشاه بصورت همه جانبه از این بخش  حمایت می‌کند و در گام اول، عملیات  ساخت سه بازارچه صنایع دستی را در سه شهرستان اسلام‌آبادغرب، صحنه و روانسر را  با مشارکت اداره کل گردشگری و صنایع دستی استان و شهرداری‌ها اجرایی کرده است.