نسخه آزمایشی
Menu

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه:

سنگ زینتی کرمانشاه از پتانسیل بسیار خوبی برای صادرات برخوردار است

معاون هماهنگي امور عمرانی استانداری اظهار داشت: سنگ تزیینی تولیدی استان از یک قیمت بسیار مناسب و رقابتی در مقایسه با دیگر محصولات ساختمانی پرمصرف مانند کاشی و سرامیک برخوردار است.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس مهرداد سالاري در دومین نشست شورای معادن استان افزود: قیمت مناسب سنگ های تزیینی کرمانشاه بستر بسیار مناسبی را برای رقابت این محصول در بازار داخلی و خارجی فراهم کرده است.

وي اظهار داشت: با توجه به این ویژگی ها هم اکنون فرصت مناسبی برای افرایش صادرات سنگ های تزیینی استان به بازارهای خارجی و به ویژه بازار عراق فراهم شده است که باید از این امکان برای افزایش رونق اقتصادی در این حوزه بهره بگیریم.

وي گفت: بخش عمده ای از بازار معادن سنگ لاشه را داخل استان تشکیل می دهد. متاسفانه به دلیل رکود ساخت و ساز، این معادن با کاهش تقاضا در بازار روبرو شده اند. البته خوشبختانه امسال تعدادی از آن ها به دلیل رونق ساخت و ساز در زلزله دوباره احیاء شده اند.

مهندس سالاري تصريح كرد: بسیاری از معادن استان در حوزه هایی مانند انبارداری، بسته بندی، بازاریابی و برنامه ریزی دارای ضعف های آشکاری هستند. سازمان صنعت، معدن و تجارت باید با برگزاری برنامه های آموزشی مناسب نسبت به برطرف شدن این ضعف ها اقدام کند.اوقات شرعی
آب و هوا