نسخه آزمایشی
Menu

مديركل امور اجتماعي استانداري:

سازمان هاي مردم نهاد نقش پررنگي در كمك رساني به مناطق زلزله زده داشتند

به گزار ش واحد خبر اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري  عليرضا گودرزي مديركل امور اجتماعي استانداري در چهارمين همايش جهاد محروميت زدايي و مديريت بحران كه به مناسبت پنج دي روز ملي ايمني در برابر  زلزله در تالار وحدت دانشگاه فرهنگ و هنر توسط موسسه خيريه آبشار عاطفه ها برگزار شد، با اشاره به حضور گسترده سازمان هاي مردم نهاد در مناطق زلزله زده گفت: سمنها در زلزله اخير بسيار خوب حضور پيدا كردند و خدمات و كمك هاي خوبي به مردم آسيب ديده داشتند بطوريكه در همان روزهاي اول 150 سازمان مردم نهاد در حوزه خدمات رساني در منطقه حضورداشتند و به آسيب ديدگان كمك مي كردند.

گودرزي افزود: كمك رساني در روزهاي اول بسيار سخت بود چراكه 1932 روستا و هشت شهرستان با جمعيت نزديك به 400 هزار نفر درگير زلزله بودند. با اين اوصاف كار آوار برداري از همان لحظات ابتدايي شروع شد و تا ساعت يازده روز بعد 2900 نفراز زير آواردر آورده شد و بيش از هفت هزار نفر مجروح و آسيب ديده با 46 فروند هلي كوپتر به بيمارستان هاي مركز استان و ساير استانها اعزام شدند .

 وي با تشكر از زحمات مردم و مسئولين گفت: پيام رهبر معظم انقلاب در همان روز اول و سپس حضور گرمشان در منطقه باعث انسجام و ساماندهي خدمات رساني به مردم شد. همچنين رئيس جمهور و وزراي محترم دولت بسيار پر تلاش در اين موضوع ظاهر شدند و كمك هاي بسيار خوبي به مناطق آسيب ديده به تصويب رساندند. همچنين استاندار محترم ،ارتش سپاه و بسيج و نيروهاي نظامي و امنيتي  بسيار پرتلاش ظاهر شدند .

 وي با اشاره به روز 5دي به عنوان روزملي ايمني دربرابر زلزله گفت: كشور ما جزو ده كشور اول دنيا از لحاظ وقوع  بلاياي طبيعي و آسيب هاي طبيعي است و همواره خسارت هاي زيادي به ما وارد شده است، بطوريكه از 45 مورد بلاياي طبيعي كه شناخنه شده است 35 مورد آن در ايران اتفاق افتاده اما در زلزله اخير كه به قدرت هفت و دو دهم ريشتر بود با وجود اينكه شدت آن بيشتر از زلزه هاي گذشته مثل زلزله بم بود، خسارت كمتري وارد شد. 

مديركل دفتر امور اجتماعي افزود: با وجود همه مصيبتها و گرفتاريهايي كه براي مردم به وجود آمد شاهد اتحاد و همدلي مردم در امر كمك رساني به همنوعان خود بوديم و همه مردم  از هر قومي و با هرمذهبي  دست در دست هم به آسيب ديدگان كمك مي كردند و صحنه هاي به ياد ماندني در اين ايام خلق كردند بطوريكه ازدحام جمعيت در مناطق زلزله زده سبب شد زيباترين ترافيك دنيا در مناطق زلزله زده شكل بگيرد .اوقات شرعی
آب و هوا