نسخه آزمایشی
Menu

استاندار كرمانشاه:

ساده انگاري كرونا سبب افزايش آمارمبتلايان شده است


استاندار كرمانشاه ساده انگاري كرونا توسط مردم را يكي از عوامل اصلي افزايش مبتلايان و كاهش ميانگين رعايت توصيه هاي بهداشتي برشمرد و گفت: تداوم اين روند بسيارنگران كننده است و با ورود به پيك چهارم خسارات زيادي به استان تحميل مي شود.

 به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در ديدار با آيت الله مصطفي علما نماينده محترم ولي فقيه در استان و امام جمعه كرمانشاه ضمن تشريح اقدامات انجام شده در سال گذشته در راستاي تداوم مسير پيشرفت و توسعه استان گفت: سال سختي را پشت سرگذاشتيم و بي شك حمايت هاي ويژه امام جمعه معزز كرمانشاه در پيشبرد اهداف بسيار موثر بود كه وظيفه دارم از ايشان قدرداني نمايم.

وي افزود: براي تحقق شعار سال توليد، پشتيباني ها و مانع زدايي ها تلاشي دوچندان و جهادي خواهيم داشت و در اين راستا نيازمند همدلي و همراهي همه مسوولين و مردم هستيم تا با حمايت از توليد بتوانيم توسعه پايدار و اشتغالزايي را بيشتر از گذشته ايجاد كنيم.

مقام ارشد استان تأكيد كرد: در اولين جلسه شوراي گفت و گو دولت و بخش خصوصي كه پنجم فروردين امسال برگزارشد؛ كميته براي تدوين نقشه راه و سند تحقق شعار سال با محوريت اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي و دانشگاه تشكيل داديم كه هدف اصلي مشاركت بخش خصوصي به دليل شناخت بيشتر موانع ساختاري و گاهاً ذهني در توليد است.

وي ادامه داد: هرچند در سال گذشته در احياي واحدهاي راكد رتبه اول كشور را كسب كرديم اما امسال با جديت و اهتمام بيشتر امور توليد را تسهيل و براي رفع موانع تلاش خواهيم كرد.

بازوند در ادامه به وضعيت نگران كننده شيوع كرونا در استان اشاره داشت و گفت: متأسفانه عادي انگاري و ساده انگاري كرونا در بين مردم تبديل به يك تهديد شده و ميانگين رعايت توصيه هاي بهداشتي كاهش پيدا كرده است كه با تداوم اين وضعيت بايد نگران ورود به موج چهارم باشيم و بي شك خسارت بسياري براي استان در حوزه هاي مختلف به همراه دارد.

استاندار كرمانشاه يادآور شد: برخي استانهاي مجاور در وضعيت قرمز قرار دارند و به لحاظ شيوع كرونا در شرايط بدي هستند كه اين موضوع به استان كرمانشاه نيز در حال سرايت است زيرا در اسفندماه روزانه 42 نفر بستري داشتيم كه به همين ميزان نيز تقريباً ترخيص مي شدند اما در فروردين اين آمار به 80 تا 100 نفر رسيده و ميزان بستري ها نيز به 350 نفر افزايش يافته است.

وي گفت: براي مديريت پيك چهارم نقشه راه اصلاح شده اي را تدوين كرده ايم و علاوه بر پيش بيني نياز بيماران به تخت و تجهيزات پزشكي 10 دستگاه ديگر اكسيژن ساز را نيزبايد براي استان تهيه كنيم و به هر حال بايد پيش بيني 2500 تخت را داشته باشيم.

استاندار كرمانشاه در ادامه ضمن ارائه گزارشي از سرمايه گذاري كلان دولت درحوزه نفت و گاز گفت: خوشبختانه با اجرايي شدن اين پروژه ها در مراحل اجرا و اتمام مي توانيم از بازار كار ايجاد شده بهره مند شويم و اشتغالزايي را گسترش دهيم و علاوه بر اين مهم هفته آينده موضوع منطقه آزاد تجاري قصرشيرين نيز بررسي مي شود و با تصويب اين مطالبه مردمي شاهد شكوفايي و تحول عظيمي در منطقه خواهيم بود.

در اين ديدار مشاور عالي استاندار، معاونين و مديران كل حوزه استاندار و روابط عمومي و امور بين الملل نيز حضور داشتند.