Menu

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه:

ریل راه آهن کرمانشاه امروز به ریل سراسری کشور متصل می شود

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: با اتمام ریل گذاری پروژه راه آهن کرمانشاه، ریل کرمانشاه امروز به ریل سراسری کشور متصل می شود.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس مجتبی نیک کردار امروز چهارشنبه (11 مردادماه) در جلسه کارگروه توسعه امور زیربنایی که در محل سالن تدبیر استانداری برگزارشد، با بیان اینکه ریل گذاری راه آهن کرمانشاه امروز به اتمام می رسد، اظهارداشت: ریل کرمانشاه امروز به ریل سراسری کشور متصل می شود.

وی افزود: عملیات تکمیلی راه آهن کرمانشاه و تحویل آن به شرکت راه آهن کشور ظرف یک یا دو ماه آینده انجام خواهد گرفت.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه با اتمام این پروژه آرزوی 27 ساله مردم کرمانشاه تحقق می یابد، تصریح داشت: برای قطعه ملایر به کرمانشاه 1200 میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

در ادامه این جلسه تغییرکاربری در حریم شهر کرمانشاه، تعدادی از شهرهای زیر 25 هزار نفر و روستاهای استان مورد بررسی قرار گرفت.

مهندس نیک کردار با بیان اینکه روزانه حداقل 100 مورد تغییرکاربری در روستاهای استان درخواست داده می شود، عنوان کرد: این موضوع نشان از آبادان و رونق در روستاها دارد. در شرایطی که بازار مسکن در شهرها با رکود مواجه است این میزان درخواست نوید دهنده ماندگاری جمعیت در روستاهای استان است.

وی در پایان تاکید کرد: چندین مورد درخواست تغییر کاربری جهت ساخت سردخانه در حریم کرمانشاه ارجاع شده است که باتوجه به اینکه احتمال استفاده متقاضی از زمین مورد نظر برای ساخت سالن مراسمات وجود دارد باید درخواست ها با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرند.اوقات شرعی
آب و هوا