نسخه آزمایشی
Menu

استاندار کرمانشاه:

رونق بخش مسکن بسترساز جهش تولید در استان است


استاندار كرمانشاه گفت: رونق بخش مسکن بسترساز جهش تولید در استان است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه؛ مهندس هوشنگ بازوند در نشست شورای مسکن استان اظهار داشت: طرح اقدام‌ملی یکی از برنامه‌های محوری دولت برای ساخت مسکن ارزان قیمت برای اقشار آسیب پذیر و فاقد سرپناه است.

وی افزود: مدیریت ارشد استان در سال جاری و در قالب طرح اقدام‌ملی به دنبال بهره‌گیری از رونق بخش مسکن برای ایجاد یک جهش تولید در این حوزه است و در همین راستا جلسات شورای مسکن به صورت هفتگی برگزار می شود.

 مهندس بازوند ادامه داد: برای ساخت ۷ هزار و پانصد واحد در قالب طرح اقدام‌ ملی برنامه‌ریزی کرده‌ایم همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی نیز قرار است در قالب این برنامه به سرانجام برسد.

استاندار کرمانشاه عنوان داد: ستاد اجرایی قرار است ۲ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی بسازد و قرار است پیمانکار این پروژه به زودی معرفی شود.

 وی افزود: بنیاد مستضعفان نیز  در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار به دنبال ساخت یک مجموعه مسکونی در قالب طرح اقدام ملی است.

مقام ارشد استان تصریح کرد: همچنین طرح احداث ۲ هزار واحد تعاونی فرهنگیان در حال انجام است و  کارهای اولیه انجام شده است و در زمینه زیرساخت ها کمک می کنیم.

مهندس بازوند ادامه داد: یک هزار و ۷۱۴ واحد نیز هم توسط بنیاد مسکن قرار است ساخته شود که تا دو هفته آینده برنامه اجرایی آن‌ها اعلام می‌شود.