Menu

استاندار كرمانشاه:

روند بازسازی در مناطق زلزله زده نیازمند مشارکت گسترده خود مردم است

استاندار كرمانشاه گفت: روند بازسازی در مناطق زلزله زده نیازمند مشارکت گسترده خود مردم است و اینکه خود مردم پای کار آمده اند بسیار دلگرم است و لایق حمایت و تشویق ویژه هستند.

مهندس بازوند در نشست ستاد مدیریت بحران استان که ظهر امروز چهارشنبه با حضور دکتر عادل آذر رییس دیوان محاسبات کشور و دکتر محسنی بندپی رییس سازمان بهزیستی کشور در شهر زلزله زده سرپل ذهاب برگزار شد؛ اظهار داشت:دفترچه های ارایه خدمات هلال احمر در شهرها باید با توجه به خانه های آسیب دیده صادر شود و هر کسی که برای وی دفترچه صادر می شود باید حتما در داخل شهر یک واحد آسیب دیده داشته باشد تا با این ساماندهی، کمک ها هرچه سریعتر و بهتر به دست آسیب دیدگان برسد.

وي بيان داشت: بانک ها هرچه سریعتر در شهرهای زلزله زده شعبه سیار را دایر کنند تا مردم بتوانند خدمات مناسب بانکی را دریافت کنند.

استاندار كرمانشاه خاطر نشان ساخت: روند بازسازی در مناطق زلزله زده نیازمند مشارکت گسترده خود مردم است و اینکه خود مردم پای کار آمده اند بسیار دلگرم است و لایق حمایت و تشویق ویژه هستند.

مهندس بازوند تصريح كرد:  برخی فضاهای آموزشی مدارس در اختیار ادارات قرار گرفته و یا در صحن آن چادرهایی برپا شده که باید سریعاً تخلیه شده و در  روز شنبه آینده این مدارس نیز دایر شوند.

وي گفت: این 89 مدرسه تخریبی باید زودتر تعیین تکلیف شود. 51 مدرسه تعیین تکلیف شده اند و تعداد باقی مانده با توجه اعلام آمادگی مجمع خیرین، بانک های خصوصی، اتاق بازرگانی و ... توسط نوسازی مدارس باید سریعا تعیین تکلیف شوند.

 مهندس بازوند ادامه داد: مقام معظم رهبری گفتند در این زلزله باید سرعت عمل را در نظر بگیرند و هنر یک مدیر این است که در کارها سرعت عمل داشته باشد.

استاندار كرمانشاه اظهار داشت: خسارت دام های تلف شده در زلزله باید هرچه سریعتر به زیان دیدگان پرداخت شود. در این زمینه باید مدیر جهادکشاورزی به سرعت پیگیری کند تا این پرداخت ها هر چه سریعتر انجام شود.

وي افزود: مردم روستا در این زلزله به شدت آسیب دیده اند و سخت نیازمند دریافت خسارات دام های تلف شده هستند.

استاندار كرمانشاه گفت: تداوم زندگی مردم عشایر و روستا به دام هایشان بستگی دارد و باید علوفه های رایگان در اختیار آن ها قرار گیرد.

مهندس بازوند تصريح كرد: وزارت نیرو باید به گونه شبکه برق را تجهیز کند که اگر مردم از هیتر برقی استفاده کنند، شبکه در شرایط اضافه بار جوابگو باشد و شاهد قطع برق نباشیم.

وي بيان داشت: ممکن است برخی روستاها جابجایی مکان داشته باشند که در این شرایط، امتیاز قبلی برقرار خواهد ماند و مردم حق انشعاب آب و برق تازه ای پرداخت نخواهد کرد.

استاندار كرمانشاه با بيان اينكه توزیع سوخت نفت در میان زلزله زدگان تا زمان احساس نیاز با تصویب ستاد بحران مجانی است گفت: آب و فاضلاب روستایی نیازمند اکیپ های کاری جدید است و باید از استان های همسایه کمک بگیرد.

مهندس بازوند افزود: سپاه و ارتش کمک های بسیار ارزشمندی به زلزله زدگان انجام داده اند و این خدمات رسانی همچنان تداوم داشته و خواهد داشت. به سپاه و ارتش افتخار می کنیم.

استاندار كرمانشاه گفت: بنیاد مسکن در ستادهای معین نیروهای مورد نیاز را از میان مهندسین بیکار استان تامین کند.اوقات شرعی
آب و هوا