نسخه آزمایشی
Menu

عراقچی:

روند بازسازی در سرپل‌ذهاب به سرعت درحال انجام است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت:روند بازسازی در سرپل‌ذهاب به سرعت درحال انجام است.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ سیدعباس عراقچی در مراسم افتتاح مدرسه 9 کلاسه شهدای وزارت امور خارجه در سرپل ذهاب افزود: از مهندس بازوند استاندار کرمانشاه بخاطر زحمت بسیار زیادی که در بازسازی مناطق زلزله زده داشته اند تشکر می کنم.

وي اظهار داشت: متاسفانه در فضای مجازی هنوز تصاویر چادرها و کانکس های زلزله زدگان منتشر میشود که این جفا به دولت و جریحه‌دار کردن افکار عمومی است‌.

وي ادامه داد: روند بازسازی در سرپل‌ذهاب به سرعت درحال انجام است و شهر زیباتر و پیشرفته‌تر از گذشته  درحال ساخته شدن است. حجم کار انجام شده در مناطق زلزله‌زده قابل تصور نیست که جای تشکر دارد. سفر روحانی در روز روشن به عراق عظمت ایران را نشان داد.

عراقچي اظهار داشت: دکتر روحانی رئیس جمهوری کشورمان در روز روشن و با استقبال رسمی به عراق سفر کرد که این موضوع نشان دهنده قدرت و عظمت ایران اسلامی است.

وي بيان داشت: سفر دکتر روحانی در شرایطی با استقبال رسمی مسئولان عراقی انجام شد که در مقابل رئیس جمهوری آمریکا مدتی پیش به صورت شبانه به عراق سفر کرد و در پایگاه نظامی آمریکایی ها و بدون استقبال پیاده شد.

وي گفت: مذاکرات مهمی امروز با حضور رئیس جمهوری در عراق در حال انجام است و استان کرمانشاه نیز به دلیل همسایه بودن با عراق دارای اهمیت بسیاری است.

عراقچي افزود: ویزای رایگان عراق خبر خوبی برای زوار ایرانی در سفر به عتبات عالیات است که روز گذشته با حضور روسای جمهوری ایران و عراق توافق شد.