نسخه آزمایشی
Menu

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری:

دلیل بسیاری از مشکلات جامعه عدم دسترسی به آمارهای واقعی است


معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: بروز رسانی آمار جمعیتی کشور در شاخص های مختلف می تواند به تصمیم گیران جامعه در راستای برنامه ریزی و تصمیم سازی درست کمک کند.

به گزارش واحد خبر اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در همایش سالروز تاسیس ثبت احوال کشور در جمع کارکنان این مجموعه گفت: این مناسبتها فرصتی است برای اعلام برنامه ها و ارائه گزارش عملکرد و قدردانی از کسانی است که  در این عرصه فعالیت می کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری افزود: کسانیکه در مجموعه ثبت احوال خدمت می کنند پاسداران مرزهای هویتی جامعه هستند.

الهی تبار با اشاره به اهمیت سامانه اطلاعات جمعیتی گفت: این سامانه یک پایگاه ظرفیتی برای خیلی از برنامه ریزی ها و فعالیت هاست که به عنوان مثال در انتخابات های اخیر به کمک این سامانه مدارک شناسایی رای دهندگان بررسی و اینکار مانع از انجام تخلفاتی گردید که ممکن بود منجر به اختلاف و اعتراض یا چالشهای امنیتی شود.

وی افزود: خیلی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد به علت عدم  دسترسی به آمارهای واقعی جامعه است که باید به روز ثبت و ضبط شود.

الهی تبار در ادامه گفت: بروز رسانی آمار جمعیتی کشور در شاخص های مختلف می تواند به تصمیم گیران جامعه در راستای برنامه ریزی و تصمیم سازی درست کمک کند.

وی با اشاره به اهمیت شورای راهبردی جمعیت گفت :این شورا بسیار حائز اهمیت است چرا که تحولات جمعیت را رصد می کند و کمک می کند در خصوص مسائل جمعیتی تحلیل داشته باشیم و بتوانیم از ظرفیت آن در تحلیل و رصد مسائل اجتماعی استان استفاده کنیم.

الهی تبار افزود: یکی از کارهای مبنایی و اساسی در هر استانی بحث تحولات جمعیتی است چراکه هر فعالیتی بخواهد شکل بگیرد باید براساس داده ها یی باشد که از مجموعه شورای راهبردی جمعیت بیرون می آید.اوقات شرعی
آب و هوا