نسخه آزمایشی
Menu

معاون استاندار:

در تلاشیم ظرفیت تولید گوشت در استان را بالا ببریم

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري گفت: در تلاشیم ظرفیت تولید گوشت در استان را بالا ببریم.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ نشست ساماندهی وضعیت کشتارگاه‌های استان با حضور دکتر حاتمی معاون استاندار،  دکتر حاج‌محمدی مدیرکل دامپزشکی استان و دکتر محمد زاده رییس نظام دامپزشکی استان برگزار شد و در خصوص مسائل و مشکلات این حوزه بحث و تبادل نظر شد.

دکتر حاتمی در این نشست با اشاره به اینکه استان کرمانشاه یکی از قطب‌های جدی در تولید دام و طیور است گفت: باساماندهی کشتارگاه‌های استان و رفع مشکلات این بخش، می‌توانیم ظرفیت تولید گوشت را بالا ببریم که علاوه بر تامین نیاز استان، زمینه فروش آن را به سایر استانها نیز فراهم کنیم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري افزود: یکی از کارهای اساسی برای ساماندهی وضعیت کشتارگاه‌ها اینست که درخواست جواز تاسبس‌های راکد بازبینی و تعیین تکلیف شوند و مشکلات کشتارگاه‌های فعلی استان نیز رفع گردد و انتظار ما از اداره کل و  سازمان‌نظام دامپزشکی استان اینست که در بهبود فضای کسب  و کار فعالتر شوند و بتوانیم از ظرفیت‌های این بخش در زمینه ایجاد اشتغال و افزایش درآمد استان استفاده بیشتری ببریم.

دکتر حاتمی به اصلاحات صورت گرفته در زمینه صدور مجوزهای سرمایه گذاری و کاهش زمان استعلامات اشاره و اظهار داشت: باید در صدور مجوزهای مربوط به حوزه دامپزشکی نیز ضمن رعایت قانون و مقررات، اصلاح و تسریع انجام شود تا روند سرمایه گذاری در این بخش رونق بیشتری یابد.

دکتر حاتمی به عزم جدی استان در تنظیم بازار و ارزان تر شدن استان نسبت به سایر استان‌های کشور اشاره و بیان داشت: بر اساس مصوبه‌ای که در ستاد تنظیم بازار داشتیم و  قولی که به مردم در خصوص کاهش قیمت گوشت داده بودیم با کاهش ده هزار تومانی قیمت گوشت در استان مواجه شدیم و در تلاشیم که باز هم کاهش پیدا کند و هم اکنون نیز در استان، قیمت گوشت گوساله ۷۰ هزار تومان و قیمت گوشت گوسفندی۹۴ هزار تومان است که از متوسط کشوری پایین‌تر است.

وی در پایان افتتاح  کشتارگاه روستای قمشه ماهیدشت که یکی از کشتارگاههای با ظرفیت مناسب در  استان است را گامی مهم در راستای ساماندهی به وضعیت تولید گوشت در استان نامید.

در این‌نشست دکتر حاج محمدی مدیر کل دامپزشکی استان و دکتر محمدزاده رییس سازمان نظام دامپزشکی استان ضمن تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه دامپزشکی، مشکلات این حوزه را نیز با معاون استاندار در میان گذاشتند.