نسخه آزمایشی
Menu

معاون استاندار:

برگزاری انتخابات آرام ،محصول آگاهی مجریان است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه با اشاره به شرایط ویژه سال 98 برای کشور و برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مهم ترین وظیفه مجریان انتخابات، صیانت و امانت داری از رای مردم است و با وجود این انتظار، نباید خود را در معرض اتهام جانبداری در انتخابات قرار دهند.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار در نشست با معاونان سیاسی امنیتی فرمانداری های استان کرمانشاه که با موضوع انتخابات اسفندماه برگزار شد اظهار داشت: استفاده از تمام ظرفیت ها موجب برگزاری انتخابات به بهترین شکل خود خواهد شد و آرامش مجریان انتخابات موجب آرام شدن فضای انتخابات می شود.

وي بيان داشت: سال 98 در شرایطی آغاز شد که کشور از یک سو با سیل خسارت زا روبرو شد و از سوی دیگر با خروج آمریکا از برجام فضای بین المللی و داخلی متاثر از آن شد. سیل با آسیب به 160 هزار واحد بسیاری از زیرساخت ها را از بین برد و نزدیک به 40 هزار میلیارد تومان خسارت به جای گذاشت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه تصريح كرد: آمریکا با فشار اقتصادی و جنگ روانی به دنبال کاهش تاب آوری اجتماعی و ایجاد نارضایتی ها به مانند اتفاقات سال 96 است و برجام یکی از افتخارات دولت ایران بحساب می آید چرا که تا زمانی برجام برقرار بود کشور چالش آنچنانی نداشت و ثبات ارزی وجود داشت. البته اکنون جای خوشحالی دارد که کشور ذیل فصل هفت سازمان ملل قرار ندارد و این ماهستیم که از اروپا و اعضای شورای امنیت مطالبه گر اجرای برجامیم.

وي ادامه داد: آمریکا به دنبال تکرار اتفاقات عراق، افغانستان و لیبی در ایران است به نحوی که با فشار اقتصادی و جنگ روانی اعتراضات اجتماعی را افزایش داده و خود را به عنوان منجی مردم نشان دهد البته این روش در ایران جواب نداده و هیچ وقت نیز جواب نمی دهد چرا که نظام ایران برآمده از اراده مردم بوده و با عراق دوران صدام یا افغانستان زمان طالبان تفاوت اساسی دارد و مردم ایران با خون و جان خود این نظام را به پا و حفظ کرده اند.

الهي تبار اظهار داشت: رمز ماندگاری نظام اسلامی ایران علیرغم همه فشارها و تهدیدها سرمایه اجتماعی و مشارکت مردم بوده است و افزایش سرمایه اجتماعی مستلزم تکریم ارباب رجوع و صحبت با مردم و پرداخت به حقوق شهروندی است. ارتباط با احزاب،سازمان های مردم نهاد و تقویت این گروه ها، تعامل با نمایندگان و بهره گیری از بزرگان و افراد صاحب نفوذ در استان به طور حتم می تواند تقویت کننده سرمایه اجتماعی باشد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه گفت: رمز ماندگاری کشورهای توسعه یافته به تقویت احزاب باز می گردد و  شاکله حکومت باید از احزاب باشد اما حزبی که فعالیت مستمر داشته و منحصر به این نباشد که چراغ خود را تنها در شب انتخابات روشن کنند و به دنبال انتصاب بخشداران بروند.

وي تاكيد كرد: معاونان سیاسی فرمانداران ضروری است که با مردم گفتگو کرده و شنوای مباحث باشند. علاوه بر اجرای سیاست های کلان، حل مشکلات مردم نیز اصلی ترین وظیفه مدیران به حساب می آید. در مسائل اجتماعی می طلبد که شاخص های اجتماعی شهرستان ها همواره مورد پایش قرار گیرد.

الهي تبار بيان داشت: شاه بیت کار وزارت کشور مسائل سیاسی و امنیتی بوده و هدف مسائل امنیتی بالا بردن احساس امنیت در میان مردم است. در حوزه سیاسی نیز هدف اقدامات، ایجاد نشاط سیاسی در جامعه است برای تحقق این هدف ضروری است که احزاب تقویت شده و با آنها هم اندیشی شود.

وي در پايان گفت: در برگزاری انتخابات باید طوری عمل کرد که متهم به جانبداری نشد و مجریان انتخابات تنها صاحب یک رای هستند و اصل کار، صیانت و امانت داری از رای مردم است. اطمینان دارم که با اشرافیت کامل مجریان انتخابات برقوانین و حوزه های انتخابیه، انتخابات امسال بسیار مطلوب در استان مدیریت خواهد شد.