نسخه آزمایشی
Menu

پاسخ دبیر ستاد انتخابات استان به اظهارات نماينده مردم سنقر و كليايي در مجلس شوراي اسلامي:

برخی ادعاها موجب بی اعتمادی مردم به انتخابات می شود

مدیر کل دفتر سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه در واکنش به نطق میان دستور روز یکشنبه نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس با تاکید بر بی طرفی مجریان انتخابات تصریح کرد: طرح ادعاهایی مانند مهندسی انتخابات از سوی وزارت کشور، به بی اعتمادی مردم نسبت به فرآیند برگزاری انتخابات و کاهش سرمایه اجتماعی منجر می شود.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ بهرام سلیمانی اظهارداشت: آنچه که در بخش هایی از نطق میان دستور حجت الاسلام حسینی کیا، نماینده محترم مردم شریف سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخه ۱۲ آبان ماه ۹۸ مجلس به عنوان مهندسی انتخابات مطرح شد ایراد اتهام به استانداری کرمانشاه بوده است.

دبیرستاد انتخابات استان با بیان اینکه "وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات، خود را ملزم به رعایت دقیق قانون، حفظ بی طرفی در انتخابات و حراست از رای مردم می داند" تاکید کرد: تمامی مدیران وزارت کشور بالاخص فرمانداران و بخشداران به عنوان مجریان انتخابات، علاوه بر الزامات و دستورالعمل‌های اداری، از لحاظ اخلاقی و دینی در همه سطوح خود را ملزم به رعایت نکات پیش گفته می دانند. فارغ از این مسئله، تاکنون، ملزومات برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور، به انحاء مختلف به مدیران دست‌اندرکار امر انتخابات یادآوری شده است.

سلیمانی تصریح کرد: با توجه به ساختارهای قانونی، نظیر حضور معتمدین مردم در هیأت های اجرایی و بازرسی و  همچنين نظارت  شورای محترم نگهبان بر تمامی روند انتخابات، در عمل امکان مهندسی انتخابات از سوی وزارت کشور، استانداری ها و فرمانداریها وجود ندارد.

 وی طرح ادعاهایی از این قبیل را موجب  بی اعتمادی مردم نسبت به فرآیند برگزاری انتخابات و کاهش سرمایه اجتماعی و میل به مشارکت انتخاباتی در میان مردم دانست و اضافه کرد: طرح اتهام، آن هم با موضوع مهندسی انتخابات، جفا و ظلمی آشکار به نظام، دولت و مسئولان دست اندرکار انتخابات است.

سلیمانی افزود:در شرایطی که دشمنان نظام دم از عدم سلامت انتخابات میزنند و نظام را به مهندسی انتخابات متهم میکنند زينده نیست چنین اتهاماتی از زبان برخی افراد درداخل مطرح شود.

دبیر ستاد انتخابات استان همچنین گفت: در شرایطی که کشور بیش از هر چیز به همدلی، وفاق، تعامل و افزایش اعتماد مردم نیاز دارد، طرح اتهامات بدون مبنا و به صورت کلی به عالی‌ترین سطوح اداری و سیاسی در یک استان، که نماد و نماینده حاکمیت سیاسی جمهوری اسلامی ایران است در چه قاموس اخلاقی، سیاسی و دینی می‌گنجد؟!

مدیر کل دفتر امور سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه همچنین تاکید کرد: فارغ از ادعای این نماینده ، همانگونه که تاکنون بارها مورد تاکید قرار گرفته ،هر یک از مدیرانِ مجری انتخابات که خلاف اصل بی طرفی حرکت نموده و حمایت آنها از نامزدهای انتخاباتی محرز گردد، در هر زمانی حتی روز انتخابات، نسبت به تغییر آنان اقدام خواهد گردید.

 دبیر ستاد انتخابات استان با اعلام آمادگی و همکاری استانداری کرمانشاه برای مقابله با اقداماتی نظیر ورود پولهای کثیف به عرصه انتخابات تصریح کرد: در صورتیکه نماینده سنقر و کلیایی در مجلس مدارکی مبنی بر ورود پولهای کثیف به انتخابات در دست دارند، قطعا می تواند با ارایه آن به مراجع ذیصلاح، نسبت به پیگیری ادعای خود اقدام نماید.