Menu

استاندار کرمانشاه:

براي غلبه بر مشكل بيكاري بايد از سرمايه گذاري حمايت جدي داشته باشيم

استاندار کرمانشاه گفت: براي حل مشكل بيكاري و افزايش رونق اقتصادي در استان بايد از سرمايه گذاران حمايت جدي داشته باشيم.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود:  استان كرمانشاه از نظر بيكاري داراي مشكل است لذا تمامي مديران براي كاهش اين مشكل بايد برنامه و هدف گذاري داشته باشند و حمايت از سرمايه گذاران را جزء اولويت هاي كاري خود بدانند.

وی در ادامه با اشاره به حمایت‌های خوب و کمک‌های  بلاعوضی که در زلزله اخیر برای استان کرمانشاه در نظر گرفته شد، گفت: دو مورد از کمک‌های بلاعوض به استان كرمانشاه  بی‌سابقه بود و تاکنون در هیچ استانی مشابه آن پرداخت نشده كه اين موارد شامل پرداخت کمک بلاعوض برای مزارع پرورش ماهی آسیب دیده و همچنین کمک به 8800 واحد سنتی دامداری روستایی است.

مهندس بازوند همچنين با اشاره به تسهیلات مناسب در نظرگرفته شده  از محل صندوق توسعه ملی برای کمک به واحدهای صنعتی و کشاورزی آسیب دیده بيان داشت: باید هرچه سریع‌تر به فکر جذب این تسهیلات باشیم كه این اعتبار از محل 1.5 میلیارد دلار تسهیلات اشتغال روستایی صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده که اخیرا 1500 میلیارد تومان از این رقم ابلاغ شد.

وي تاكيد كرد: تا این 1500 میلیارد تومان توزیع نشده باید بتوانیم حداقل 200 میلیارد تومان آن را برای کمک به واحدهای صنعتی و کشاورزی استان جذب کنیم تا این واحدها بتوانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

استاندار كرمانشاه همچنين از کارخانجات قند استان خواست حتما ظرف مدت دو هفته نسبت به انتقال چغندر کشاورزان به درون کارخانه‌ها اقدام کنند و دستگاه‌های مربوطه نیز باید پیگیر پرداخت مطالبات این کارخانه‌ها و مابتفاوت یارانه آنها باشند.

مهندس بازوند بر خریداری هرچه سریعتر چغندر از کشاورزان استان تاكيد كرد و افزود: ظاهرا آنها مشکلی هم با پرداخت هرچه سریعتر طلب خود ندارند بنابراین باید نسبت به دریافت چغندر اين افراد اقدام شود.

 استاندار کرمانشاه بر لزوم حل مشکل تامین آب برای کارخانه سیمان سامان هم با همکاری دستگاه‌های مربوطه از جمله شرکت آب منطقه‌ای تاکید کرد.اوقات شرعی
آب و هوا