نسخه آزمایشی
Menu

هشدار سرپرست معاونت اقتصادی استانداری:

با احتکارکنندگان و سودجویان برخورد جدی می شود

سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري گفت: با احتکارکنندگان و سودجویان برخورد جدی می شود.

 به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ دکتر محمد ابراهيم الهی تبار سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه در نشست ستاد تنظیم بازار اظهار داشت:بخشی از اختلالی که در بازار به وجود آمده به دلیل انبار کردن و احتکار کالا توسط سودجویان است. یعنی کالاها موجود هستند ولی برخی افراد سودجود با سودای فروش گرانتر، آن ها را انبار می کنند.

وي تاكيد كرد: با صراحت می گویم با این سودجویی ها و منفعت طلبی ها از طریق سازمان تعزیرات و اتحادیه های مربوطه، برخورد جدی و قانونی می شود.

الهي تبار تصريح كرد: باید تلاش کنیم با یک برنامه ریزی مناسب مشکلات موجود در بازار عرضه و تقاضا را حل کنیم. در همین راستا دستگاه های متولی باید راهکارهای لازم برای حل مشکلات موجود در بازار را ارایه دهند.

وي خاطرنشان ساخت: استان از یک ظرفیت مناسب در عرصه تولید مرغ برخوردار است و علاوه بر تامین نیاز داخل استان، بخشی از این تولیدات می تواند به کشور عراق صادر شود‌. اینکار زمینه رونق اقتصادی تولید کنندگان این بخش را فراهم کند.

سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري تاكيد كرد: صادرات مرغ استان نیازمند زیرساخت های لازم در حوزه سردخانه و بسته بندی است که جهاد کشاورزی موظف است با یک برنامه ریزی مناسب، زیرساخت های لازم در این عرصه را فراهم کند.

وي گفت: همچنین استان به منظور ذخیره سازی در شرایط اضطراری و تنظیم بازار نیازمند افزایش ظرفیت تونل انجماد طیور است. ظرفیت فعلی حدود ۳۵ تن است که باید حداقل ۶۰ تن اتقاء یابد.

وي بيان داشت: با استفاده از این ظرفیت ها، می توان در زمان افزایش قیمت ها، مرغ مورد نیاز مردم را به بازار عرضه كرد.اوقات شرعی
آب و هوا