+ 0 -
ADA

استاندار کرمانشاه در دیدار با سرکنسول ایران در اربیل:

اقلیم کردستان یک بازار هدف بسیار مهم برای صادرات و توسعه گردشگری کرمانشاه است / اراده مدیریت ارشد استان برای گسترش مناسبات با اقلیم کردستان جدی است/ پیگیر برپایی نمایشگاه‌های فصلی و دائمی در اقلیم کردستان هستیم


استاندار کرمانشاه اقلیم کردستان را یک بازار هدف بسیار مهم برای کرمانشاه دانست و گفت: کشور ایران و اقلیم کردستان عراق دارای ریشه‌های مشترک تاریخی، قومی و فرهنگی بسیار زیادی هستند و باید به بهترین شکل از این اشتراکات در راستای گسترش مناسبات و پیشی گرفتن از رقبای تجاری و اقتصادی ایران در منطقه بهره گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ "دکتر محمدطیب صحرایی" در ديدار نصرالله رشنودی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل عراق و هیات همراه که در دفتر استاندار کرمانشاه برگزار شد؛ از اراده جدی مدیریت ارشد استان برای گسترش مناسبات با اقلیم کردستان خبر داد و گفت: مزیت مرز مشترک با کشور عراق برای کرمانشاه، مانند دریای خزر برای گیلان و مازندران است و می‌توان با یک برنامه ریزی مناسب از این فرصت بزرگ برای مردم استان ثروت، رفاه و آسایش به ارمغان آورد.

وی گردشگري، تجارت و بازرگانی را اولویت‌های اصلی و جدی برای پیشرفت کرمانشاه دانست و گفت: اگر خواهان یک تغییر مثبت در وضعیت بیکاری و معیشت مردم کرمانشاه هستیم باید به دنبال تقویت محورهای تحول آفرینی مانند گردشگری، تجارت و بازرگانی باشیم و حتما برای رونق این حوزه‌ها تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت.

دکتر صحرایی، اقلیم کردستان را یک بازار هدف بسیار مهم برای کرمانشاه دانست و گفت: کشور ایران و اقلیم کردستان دارای ریشه‌های مشترک تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی هستند و باید به بهترین شکل از این اشتراکات در راستای گسترش مناسبات و پیشی گرفتن از رقبای تجاری و اقتصادی ایران در منطقه بهره بگیریم.

وی از نگاه مثبت سر کنسول ایران در اربیل برای گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری میان استان کرمانشاه و اقلیم کردستان تقدیر کرد و گفت:  تمام توان خود را برای گسترش و پویایی بیشتر مناسبات اقتصادی، گردشگری و فرهنگی با اقلیم کردستان به کار خواهیم گرفت و امیدواریم هر چه سریع‌تر این ارتباطات در قالب یک روال اجرایی مناسب و در چهارچوب قوانین دو کشور برقرار شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه به قدمت طولانی مراودات تجاری و اقتصادی از طریق مرز خسروی با کشور عراق اشاره کرد و گفت: تکمیل زیرساخت‌ها، گسترش امکانات، بهبود مدیریت گمرکات و ساماندهی ۵ مرز رسمی مبادلاتی استان از اولویت‌هایی است که با جدیت آنها را دنبال خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: یکی از برنامه‌های استان، برنامه‌ریزی برپایی نمایشگاه‌های فصلی و دائمی در اقلیم کردستان است و در گام بعدی تلاش می‌کنیم کرمانشاه را به سطح یک استان معین و هماهنگ کننده برای فعالیت‌های نمایشگاهی دیگر استان‌ها در عراق ارتقاء دهیم.

در ادامه این نشست سر کنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل عراق گفت: بازار عراق و به ویژه اقلیم یک بستر مناسب برای توسعه صادرات است که متاسفانه طی سال‌های گذشته استفاده مناسبی از آن صورت نگرفته است.

نصرالله رشنودی وجود مجموعه‌های توانمند تولیدی و صنعتی در استان کرمانشاه را  فرصتی برای گسترش مناسبات با اقلیم کردستان دانست و گفت: کرمانشاه برای تثبیت جایگاه خود در بازار عراق نیازمند تدبیر بیشتر و برنامه ریزی بهتر برای افزایش توان رقابتی خویش است تا رقبا نتوانند به آسانی این بازار را از دست آن‌ها خارج  کنند.

وی در پایان از انگیزه و اراده جدی مدیریت ارشد استاندار کرمانشاه برای حضور بیشتر در بازار اقلیم کردستان تجلیل کرد و گفت: مجموعه کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان، توان و امکانات خود را در راستای تسهیلگری در مسیر برقراری این مناسبات و حضور بیشتر کرمانشاه در نمايشگاه‌های تجاری و بازرگانی به کار خواهد گرفت.اوقات شرعی
آب و هوا