Menu

استاندار کرمانشاه:

اربعین رویداد بزرگ مذهبی در دنیا است

استاندار كرمانشاه گفت: اربعین رویداد بزرگ مذهبی در دنیا است که میلیون‌ها زائر در آن حضور دارند و بخشی از زوار از استان کرمانشاه و از مرز خسروی راهی کربلا می‌شوند.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در جلسه ستاد اربعین استان كه با حضور اعضا در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به پیش بینی تردد 500 هزار زائر اربعین از مرز خسروی، گفت: هنر این است که بتوانیم ورود و خروج این تعداد زائر را بدون کمترین مشکل مدیریت کنیم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه شمارش معکوس آغاز راهپیمایی اربعین آغاز شده است، گفت: کرمانشاه باید تا 30 مهرماه تمام و کمال برای پذیرایی از زوار اربعین آماده شود لذا  زوار عملکرد استان ما را رصد خواهند کرد و باید بتوانیم خاطره خوبی در ذهن زوار اباعبدالله الحسین(ع) برجای بگذاریم.

مهندس بازوند با تاکید بر اینکه کرمانشاه عهده دار بخشی از تدارکات بزرگترین رویداد مذهبی جهان است، گفت: اربعین رویداد بزرگ مذهبی در دنیا است که میلیون‌ها زائر در آن حضور دارند و بخشی از زوار از استان کرمانشاه و از مرز خسروی راهی کربلا می‌شوند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: اگر این برنامه به خوبی مدیریت شود و تعداد زائران در سالهای بعد افزایش یابد، خیر و برکت این زوار به استان برمی‌گردد.

مهندس بازوند خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه میزبان زوار است و نباید انتظار داشته باشیم و منتظر بمانیم استان‌های دیگر مشکلات ما راحل کنند و باید خودمان به نحوی مدیریت کنیم که بتوانیم حتی با امکانات موجود استان پذیرای شایسته زوار باشیم.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: هیچ یک از مدیران استان نباید کمبودها را گردن استان‌های دیگر بیندازند و حتی اگر استان دیگری کمک نکرد باید این پروژه عظیم را به خوبی مدیریت کنیم.

وی یادآور شد: این احتمال است که وعده کمک استان‌های دیگر به دلایل مختلف عملی نشود و ما باید با این فرض خودمان را برای همه شرایط مهیا کنیم که برای خدمت به زوار کم نگذاریم.

مهندس بازوند با بیان اینکه همواره تعدادی زوار بدون ویزا به مرز مراجعه می‌کنند، گفت: از هم اکنون برای این زوار باید برنامه‌ریزی صورت گرفته تا مشکلات سال گذشته مرز مهران اینجا رخ ندهد و باید از تجارب مرزهای دیگر بهره بگیریم.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه وعده و وعید دستگاه‌های مختلف اجرایی استان در خصوص آماده‌سازی امکانات و شرایط برای اربعین و استقبال از زوار باید تا 30 مهرماه به پایان برسد، گفت: 30 مهرماه آخرین فرصت آمادگی دستگاه‌ها برای استقبال از زوار اربعین است.

وی با بیان اینکه وارد شمارش معکوس همایش عظیم اربعین شده‌ایم، گفت: فرصت زیادی برای انجام کارهای اربعین نمانده و باید تا 30 مهرماه، استان تمام و کمال برای پذیرایی زوار اربعین آماده باشد.

مهندس بازوند افزود: کار برای زوار اربعین کار برای امام حسین (ع) است و نباید کم بگذاریم و مدیران باید از این فرصت استثنایی بهره بگیرند.اوقات شرعی
آب و هوا